Меню
 
Головна arrow Новини
Нові стандарти медичної допомоги у разі ішемічного інсульту

Скорочення частоти захворюваності, зменшення летальних випадків, реалізація ефективних і сучасних підходів у діагностиці та лікуванні інсультів є пріоритетним напрямом для системи охорони здоров’я України. Тому Міністерство охорони здоров’я затвердило новий стандарт надання медичної допомоги у випадку ішемічного інсульту. Європа має чітко окреслений план дій щодо боротьби з інсультами до 2030 року, на який орієнтується й Україна. МОЗ регулярно розробляє та вдосконалює комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з серцево-судинними хворобами, зокрема інсультами, ґрунтуючись на світових стандартах.

«Інсульт — друга за частотою причина смерті в усьому світі. На жаль, мушу констатувати, що за останні декілька років показники в нашій країні погіршуються. Зменшити кількість пацієнтів з гострими мозковими інсультами є сьогодні викликом для медичної системи України. МОЗ затвердило стандарт медичної допомоги при ішемічному інсульті, який визначає єдиний алгоритм дій медичним працівникам та передусім гарантує пацієнтам якість та ефективність наданих послуг», – говорить перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Стандарт медичної допомоги за ішемічного інсульту впроваджує оновлені протоколи діагностики, лікування пацієнтів на догоспітальному і госпітальному етапах, а також під час їх реабілітації у закладах охорони здоров’я. Крім того, документ встановлює перелік індикаторів якості медичної допомоги, які будуть моніторитися та контролюватися. Триває робота над розбудовою спроможної мережі медичних закладів з інсультними центрами та блоками, в яких є можливість застосовувати сучасні методи лікування, такі як тромболізис та тромбектомія. Також у цих медичних закладах пацієнтам надаються послуги з реабілітації, що є вкрай важливо, адже маємо значний відсоток пацієнтів з інвалідністю після перенесеного інсульту. Впродовж останніх років для лікарень на замовлення міністерства відбувається закупівля високотехнологічного обладнання для діагностики та лікування, зокрема 220 апаратів комп’ютерної томографії та 40 ангіографів. Серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього у законтрактованих з Національною службою здоров’я медзакладах, передбачені: первинний огляд лікаря-невропатолога або лікаря-нейрохірурга, термінова комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, лабораторні та інструментальні дослідження, тромболітична терапія включно з необхідними ліками, інші лікарські засоби, які включені до національного переліку лікарських засобів або до галузевих стандартів. Також ендоваскулярна нейроінтервенційна та відкрита нейрохірургічна допомога (за необхідності її проведення) тощо.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc