Меню
 
Головна arrow Новини
Що варто знати дитині, щоб не стати жертвою кіднепінгу (викрадення)

За даними служби розшуку дітей «Магнолія», переважна більшість випадків зникнення дітей пов’язана з самостійними їх втечами з дому. Але це не означає, що дітей в Україні не викрадають. Особливо, це питання актуальне на даний час, коли в країні триває війна і велика кількість українців повинна була вимушено переселитися в інші регіони або країни.

Діти зникають біля шкіл і дитячих садочків, у парках, скверах тощо, тому з раннього дитинства їм потрібно пояснювати, що з чужими людьми не варто нікуди йти, а також сідати до них у машини і взагалі затівати будь-яку розмову.

Тож як убезпечити своїх дітей від викрадення?

По-перше, ні в якому разі не залишайте дитину до 7 років на самоті та не довіряйте її маловідомим людям.

По-друге, будуйте довірливі стосунки з вашою дитиною, щоб вона не боялася розповідати вам про загрозу.

По-третє, постійно розповідайте дитині про правила поведінки, які допоможуть убезпечити від викрадення та інших негативних наслідків.

Що варто розповідати дитині?

Розкажіть дитині, що не можна говорити з незнайомими людьми, а також брати у них цукерки чи інші подарунки!

Злочинці-незнайомці часто намагаються скористатись добротою та довірливістю дитини, аби відвести її за собою у безлюдне місце. Наприклад, можуть казати, що у них загубилось цуценя та просити допомогти його пошукати. Потрібно пояснити дитині, що дорослі не повинні звертатися по допомогу до дітей, а в разі, якщо їм справді потрібна допомога, вони повинні звернутися до інших дорослих. Радимо навчити дитину у подібних випадках відповідати: «Вам можуть допомогти інші дорослі, давайте я покличу батьків/вихователя/поліцейського».

Навчіть дитину не боятися кликати на допомогу в разі небезпеки! Наприклад, голосно кричати якщо незнайома людина схопила за руку, портфель або одяг. Розкажіть, що за допомогою краще звертатися до людей у формі. Дитина може не відрізняти весь формений одяг поліцейського, медика, пожежника, охоронця або комунальника, але з більшою вірогідністю звернення до людей у формі для дитини більш безпечне, аніж до просто перехожих. Важливо донести до дитини, що і у ситуації, коли вона загубилась і у ситуації, коли їй грозить небезпека викрадення – головна зброя дитини: крик!

Навчіть дитину бути обережною, ходити маршрутом про який знають батьки, а при будь-яких змінах повідомляти мамі або тату. Розкажіть, що не варто ходити темними та малолюдними вулицями, а також не відчиняти нікому, навіть людям у формі, двері своєї квартири без дозволу батьків. Донесіть до дитини, що не варто повідомляти в соцмережах приватну інформацію про родину чи сусідів, а також про те, що дома чи ще десь вона буде одна, без дорослих.

Якщо вже сталось лихо і дитина зникла, не виходить на зв’язок – не чекайте ні хвилини, терміново телефонуйте на 102 або на «гарячу лінію служби розшуку дітей «Магнолія» – 116 000.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc