Меню
 
Головна arrow Новини
3 липня – Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів

З нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day) на території Чернігівської області Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації ініціює проведення екологічного флешмобу «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!».

Мета заходу – акцентувати увагу до проблем надмірного використання пластику, формування відповідального ставлення до споживання й утилізації шкідливих ресурсів серед населення.

Чому небезпечний поліетилен?

У довкіллі пластик перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють у ґрунт, воду та повітря. Пластикові пакети, як і увесь одноразовий пластик, виготовляються переважно з викопного палива, що спричиняє кліматичну кризу. Цифри вражають:

- щорічно у світі виготовляється понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого мешканця Землі, переробляються з них лише 10%-15%;

- щохвилини у світі використовується близько мільйона пакетів;

- у природному середовищі поліетилен розкладається понад двісті років, а пластик – майже 450.

Тож пропонуємо жителям та гостям області у цей день долучитися до заходу, зокрема відмовитися від використання поліетилену та скористатися екоторбинками, паперовими пакетами й іншими побутовими предметами, що не шкодять довкіллю.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc