Хірург-онколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології розповів чи можуть папіломи на шкірі перерости у злоякісні пухлини
Папіломавіруси – це велика група вірусів, яка включає понад 100 різновидів. Деякі з них – онкогенні і, потрапляючи в організм, вбудовують свою ДНК в клітини слизових та шкіри, що і призводить до розвитку онкологічного захворювання.
«Папіломи на шкірі – це ознака інфікування вірусом папіломи людини. Це – невеликі (від 1 мм до 2 см) нарости тілесного або темно-коричневого кольору, – говорить хірург-онколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Косенко. – Такі утворення – це візуальний прояв персистенції (тривалого перебування) вірусу папіломи людини в організмі».
Всі типи вірусу розподіляються по онкогенності (по здатності викликати рак) у такому порядку:
- до неонкогенних відносять 1, 2, 3, 5 типи;
- до середньоонкогенних відносять 6, 11, 42, 43, 44 типи;
- до високоонкогенних відносять 31, 18, 16, 51, 39, 45, 59, 33, 58, 35, 52, 56, 68.
Як пояснює лікар, до «шкірних» штамів ВПЛ відносять:
- Звичайні бородавки: 2, 7, 22 типи.
- Підошовні бородавки: 1, 2, 4, 63 типи.
- Плоскі бородавки: 3, 10, 28 типи.
- Аногенітальні бородавки: 6, 11, 42, 44 типи та ін.
«Папіломи на шкірі – це доброякісні утворення. Вони не становлять онкологічної загрози. Але через те, що на тілі вони як нарости, ці утворення часто травмуються, болять і створюють дискомфорт. У деяких випадках варто розглядати можливість видалення папіломи. Якщо на тілі з’явилися папіломи, варто показати їх лікареві-дерматологу, аби пересвідчитися, що це саме папіломи і що новоутворення не злоякісне», – стверджує Олександр Косенко.
Також лікар наголошує на важливості щорічного профілактичного огляду у дерматолога. Тож, обов’язково покажіть шкірні новоутворення сімейному лікареві та за необхідності візьміть у нього направлення до дерматолога.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації