Меню
 
Головна arrow Новини
«Чуйність перемагає насильство. Зроби крок»: у Ніжині працювали над напрямом реагування у сфері домашнього насильства

З початком повномасштабної війни ризик домашнього і гендерно зумовленого насильства суттєво підвищився у зв’язку зі стрімкими змінами, підвищеним психоемоційним напруженням, невизначеністю, переживаннями щодо майбутнього, втратою економічних можливостей, вимушеним переїздом тощо.

В Ніжині відбулось регіональне публічне обговорення «Війна і суспільство: чому зараз важливо бути чуйними» в межах II етапу національної кампанії «Чуйність перемагає насильство. Зроби крок». Кампанія ініційована Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з ГО «UA Experts» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення, UNFPA та має на меті розвинути небайдуже суспільство, готове реагувати на випадки насильства.

До участі долучились представники влади, а також всіх дотичних служб, які працюють над тим, щоб мінімізувати випадки домашнього насильства.

«Чернігівщина – прифронтовий регіон. Тема домашнього насильства дуже чутлива для нас. Багато сімей бояться про неї говорити. Тому ми маємо з цим боротися в першу чергу в публічному полі», – наголосив заступник голови ОДА Іван Ващенко.

В області діє мережа спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Так, у 39 громадах області функціонує 49 спеціалізованих служб, зокрема: 2 денних центри соціально-психологічної допомоги з «кризовою кімнатою»; 6 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування; 41 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги.

Згідно з даними міжвідомчої статистики в І півріччі 2024 року в області зафіксовано близько 5 тисяч звернень щодо фактів домашнього насильства. Серед них – майже 80% від жінок. Найбільше звернень надходить з прифронтових громад. Більше 60 % опитаних не знають про спеціалізовані служби, до яких можна звернутись.

«За статистикою, яку надають соцслужби, за роки війни кількість випадків збільшилась у 2,7 рази. Це дуже великий показник. Наша мета – максимально донести інформацію про те, які є способи реагування, не тільки з точки зору превентивної політики, а й роботи з наслідками, – зауважив радник Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, голова ГО «UA Experts» Сергій Ніжинський. – Проаналізувавши роботу з громадами, було визначено, що чуттєві прояви превентивної політики якраз ідуть від толерантності самого суспільства. Важливо максимально реагувати на початковій стадії проявів домашнього насильства».

Нагадаємо, у випадку домашнього насильства можна звернутись:

- 1547 – Урядова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

- 2345 – гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків, запущена UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення».

- 116-123 – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (Ла Страда).

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc