Меню
 
Головна arrow Новини
У шести громадах Чернігівщини з’явилися консультанти з ментального здоров’я

Всеукраїнська програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською, продовжує розширювати свої можливості та інструменти, які допоможуть подбати кожному про свій внутрішній стан.

Нова ініціатива від проєкту – консультанти громад. Це – центральні контактні особи в ТГ, які впроваджуватимуть послуги психосоціальної підтримки саме на місцях. Вони займатимуться каскадуванням активностей та заходів регіонального рівня до рівня громад, здійснюватимуть оперативну комунікацію та мають на меті створити систему послуг і надавачів на рівні громад.

На території нашої області таких консультантів поки що 6. Але згодом їхня кількість зросте.

Познайомилися з консультантами та окреслили основні напрямки роботи днями в ОДА Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА, та радниця голови ОДА, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області Інна Чистенко.

«Рада, що наша команда, яка займається ментальним здоров’ям, поповнилася новими спеціалістами. Ми разом з вами будемо займатися просвітою, поширювати основні засади програми ментального здоров’я максимально вглиб регіону: починаючи від рівня області, району та громади – до найменшого населеного пункту Чернігівщини. Допомагати в цьому будуть сімейні лікарі, соцпрацівники, психологи в школах, представники громадських організацій тощо», – наголосила Жанна Шерстюк.

Вона з Інною Чистенко ознайомила присутніх з тим, що вже зроблено в регіоні у межах програми ментального здоров’я «Ти як?».

Приміром, проведено аудит просторів формальних надавачів послуг (це заклади охорони здоров’я, передовсім первинна ланка, амбулаторії, сімейні лікарі, простори закладів освіти та соціального захисту).

Фахівці первинки підвищили свою кваліфікацію стосовно питань психологічного здоров’я населення за програмою mhGAP (якщо конкретніше – «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP»).

Мають успіх і виїзди мобільних медичних бригад, у складі яких є психотерапевти.

Близько 1000 осіб пройшли тренінги «Самодопомога+» та «Перша психологічна допомога». А понад 100 фахівців з територіальних громад – навчання з тем «Посилення спроможності здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їхніх сімей з питань психічного здоров’я» та «Особливості надання соціальних послуг під час воєнних дій».

Навесні цього року у закладах загальної середньої освіти відбувся обласний конкурс відеоробіт учнівської молоді «Я ОК!». Протягом квітня – травня школярі з усієї області подавали відеороботи для своїх однолітків з порадами, рекомендаціями, вправами, що допоможуть стабілізувати психоемоційний стан, відновити стресостійкість тощо.

Також у рамках Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?» створено онлайн сервіс «Швидкодопомога». На мапі можна знайти детальну інформацію (адресу, телефон, знайти посилання на сайт закладу або соціальну сторінку) про надавачів послуг психосоціальної підтримки та психічного здоров'я. А також – про соціальні та медичні заклади, про послуги партнерів із неурядових громадських організацій.

А для адаптації та ресоціалізації ветеранів на Чернігівщині працює проєкт «Відновлення». Він реалізується у співпраці Чернігівською ОДА та благодійним фондом «Карітас Чернігів» та спрямований на психосоціальну підтримку родин ветеранів.

«Багато втіленого, але ще більше можна зробити. А з вами це буде набагато швидше і якісніше. Бо ви краще знаєте потреби громад і зможете деталізувати запити в сфері ПЗПСП», – звернулася до консультантів Інна Чистенко.









Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc