Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарі Чернігівського пологового будинку розповіли про необхідні щеплення для жінок під час вагітності та немовлят

Здоров’я населення – це основа благополуччя країни, адже тільки здорові люди формують трудові та оборонні ресурси держави, розвивають економіку і стійкість суспільства, творять науковий і технічний прогрес, визначають місце країни у світовому співтоваристві.

Охорона здоров’я – це система заходів, спрямованих на забезпечення збереження і розвитку фізіологічних і психологічних функцій, оптимальної працездатності та соціальної активності людини при максимальній біологічно можливій індивідуальній тривалості життя.

Найважливіше завдання медицини – профілактика хвороб і оздоровлення населення – було визначене і сформульоване ще грецькими лікарями та удосконалене римлянами, про що свідчать виявлені ключові вислови, переведені з латинської мови: «Завдання медицини: оберігати, попереджувати, лікувати», «Легше попередити захворювання, ніж їх лікувати», «Протидій початку хвороби, бо пізніше медицина безпорадна».

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі – навіть до смерті. Імунізація – це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який, зазвичай, здійснюється шляхом введення вакцини.

Тож лікарі Чернігівського пологового будинку розповіли про захворювання, які можна попередити під час вагітності та відразу після народження, а також про вірус папіломи людини.

«Для мене самим важливим є збереження здоров’я мами в цікавому положенні, адже здорова мама – народжує здорових дітей, що забезпечує здорову націю, – говорить лікар-педіатр, консультант з питань вакцинації Лідія Пименова. – Окремо хочу розповісти про вакцину Бустрикс, яка містить в собі протикашлюковий, протидифтерійний та протиправцевий компоненти...».

Як говорить лікар, з самого початку вакцина була розроблена для вагітних жінок, для захисту як жінки, так і новонародженого немовляти до початку планової вакцинації за Національним календарем щеплень.

«В світі існує багато досліджень щодо цієї вакцини, вона абсолютно безпечна! Тож не варто боятися, вакцинуйтесь! Це захистить і вас, і ваших майбутніх нащадків!», – наголошує Лідія Пименова.

За словами завідувачки відділення новонароджених Чернігівського пологового будинку Вікторії Базарної, в їх закладі новонародженим проводять 2 щеплення: в 1-у добу життя – від вірусного гепатиту В та на 3-у добу життя – від туберкульозу.

«Від вірусного гепатиту В вакцинуються всі діти, вага який складає не менше 2000 грам. Якщо дитинка має маленьку вагу – ми чекаємо, проводимо постінтенсивне виходжування, а потім вакцинуємо. Якщо ми знаємо, що мама носій вірусного гепатиту В, або хворіє на це захворювання – щеплення проводиться якомога раніше, тобто в перші 12 годин життя.

Вакцинація від туберкульозу проводиться діткам вага яких складає 2500 грам чи більше. Перед вакцинацією, немовлят обов’язково оглядає лікар-неонатолог», – говорить Вікторія Базарна.

Як розповідають лікарі, перед проведенням щеплення малюків, завжди береться дозвіл у батьків, і якщо вони вже дуже-дуже проти – щеплення не проводиться. Проте, медики наголошують, що чим більше дітей буде провакциновано, тим більша вірогідність того, що ми подолаємо туберкульоз і наші діти не будуть хворіти на вірусний гепатит В.

Про вірус папіломи людини (ВПЛ) розповіла завідувачка жіночої консультації Чернігівського пологового будинку Олена Трикашна.

Так, за словами лікарки, ВПЛ є одним з найрозповсюдженіших вірусів, який передається статевим та побутовим шляхом. Вірус може роками сидіти в організмі тихо та проявити себе клінічно при змінах в імунній системі жінки. Також вірус може передатися від матері дитині під час пологів. В такому випадку хвороба може проявити себе в перші роки життя дитини.

«З метою профілактики ВПЛ не варто користуватися чужим одягом та білизною, а також губкою для миття. Надійним захистом від захворювання є вакцинація, яка створює імунітет від ВПЛ, що профілактує розвиток раку статевих органів», – говорить Олена Трикашна.

Наразі на ринку України доступні дві вакцини для профілактики ВПЛ: Церварикс та Гардасил. Вакцинувати дівчат і хлопців можна з 9 років. Розпочати курс щеплень можна й пізніше, головне – за можливістю розпочати вакцинацію до початку статевого життя. В такому випадку щеплення буде максимально ефективним. Найоптимальнішою є вакцинація дорослих від ВПЛ до 26 років, проте якщо зберігається можливість інфікування через контакт з новими статевими партнерами, то вакцинація має сенс і у віці 26+.

«Боятися щеплень не потрібно, адже це захист від хвороб та імунітет ваших малюків. В подальшому – це здоровий старт життя!» – наголошують лікарі.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc