Меню
 
Головна arrow Новини
Препарати для безкоштовного лікування вірусного гепатиту С та алгоритм дій для пацієнтів

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України у листопаді 2023 року в Україну доставили одну з найбільших партій препаратів для лікування вірусного гепатиту С (далі – ВГС), а саме 16 160 повних курсів софосбувіру/велпатасвіру для лікування дорослих та дітей віком від 12 років, закуплених за кошти державного бюджету 2023 року. Препарати розподіленні відповідно до потреб, наданих структурними підрозділами з питань охорони здоров’я областей, та розвезені до опорних лікарень в регіонах.

Перевага препарату софосбувір/велпатасвір в його універсальності та можливості його призначення без визначення генотипу. А отже і економічній доцільності, адже генотипування – дороговартісне дослідження, яке не здійснюється в рамках пакетів медичних гарантій. Окрім того, препарат рекомендований до використання серед пацієнтів, які мали попередній неуспішний досвід лікування як пегельованими інтерферонами, так і препаратами прямої противірусної дії. Доведена ефективність курсу лікування перевищує 90%.

Препарат зручний для використання: необхідно приймати одну таблетку протягом доби (комбінація двох діючих речовин синтезована в одній таблетці). Стандартний курс лікування становить 3 місяці (84 таблетки), тривалість курсу лікування при особливих станах – не більше 6 місяців.

Варто зазначити що цього року Уряд затвердив розроблений Міністерством охорони здоров’я України за участі фахівців Центру громадського здоров’я та широкого кола партнерів операційний план на 2024-2026 рр. для втілення державної стратегії з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам В та С на період до 2030 року. План дозволить впровадити такі підходи елімінації вірусних гепатитів В і С (далі – ВГ, ВГВ і ВГС):

1. Лікування ВГ – збільшити охоплення завдяки децентралізації: 2024 рік – 17 000 пацієнтів від ВГС, 3000 від ВГВ; 2025 рік – 45 000 від ВГС, 10 000 від ВГВ; 2026 рік – 60 000 від ВГС, 18 000 від ВГВ.

2. Вакцинація від ВГВ дітей віком до 1 року – на рівні 95%;

3. Вакцинація від ВГВ для всіх медичних працівників і ключових груп населення;

4. Скринінг на ВГС: 2024 рік – 1,5 млн людей; 2025-2026 роки – по 2,2 млн людей щорічно.

5. Скринінг на ВГВ: 2024-2025 роки – по 800 000 людей щорічно; 2026 рік – 1 млн людей.

6. Убезпечення лікарів і пацієнтів від інфікування ВГ під час медичних послуг, пов’язаних із контактом з рідинами людини, як-от хірургічні та стоматологічні втручання;

7. Децентралізація лікування ВГ у підконтрольних та деокупованих регіонах: спрощений доступ пацієнтів до консультування та лікування ВГ; мережа закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) має включати: заклади первинної медицини; ЗОЗ амбулаторної допомоги; СНІД-, ТБ- та наркослужби;

8. Впровадження програм мікроелімінації ВГ в групах ризику, а це: особи з психічними та поведінковими розладами; унаслідок вживання психоактивних речовин; особи, які відбули покарання у вигляді обмеження/позбавлення волі та інші;

9. Епідеміологічний нагляд на національному та регіональному рівнях;

10. Дослідження поширеності ВГ і моделювання наслідків тягаря захворювань для системи охорони здоров’я та економіки.

Алгоритм дій для пацієнтів із вірусним гепатитом C:

- Якщо у медичному закладі кажуть, що ліків немає, зверніться до головного лікаря для з’ясування причини.

- Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я у вашій області.

- Якщо у лікуванні відмовлено на рівні структурного підрозділу з питань охорони здоров’я – повідомляйте про це фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України, звернувшись офіційним зверненням на пошту [email protected] або електронним листом на електронну пошту [email protected].

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc