В Чернігівській обласній дитячій лікарні завершилось впровадження проєкту «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери»
Впровадження проєкту, який реалізує Координаційний центр КМУ/ Mental Health UA та ГО «Безбар’єрність» за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської, тривало в Чернігівській обласній дитячій лікарні протягом чотирьох останніх місяців.
За повідомленням керівництва закладу, завдяки проєкту їм вдалося інтегрувати та вдосконалити роботу психологічної служби в медичній установі, осучаснити її та зробити видимою для персоналу.
«Психологічні тренінги, на яких я мала змогу бути присутньою разом з колегами, залишили дуже теплий спогад, – ділиться своїми враженнями лікар-ендокринолог дитячий Чернігівської обласної дитячої лікарні Марина Фесюн. – Ми знаємо один одного, як фахівців своєї справи, і переважно спілкуємось на дотичні до медицини теми. Вкрай рідко вдається відчути людину глибше та тонше, як особистість. Вузьке коло тренінгу дозволяє відкритись у невимушених обставинах, відчути безпеку та легкість спілкування, здобути вкрай важливі знання для підтримки ментального здоров’я. Запропоновані завдання змусили задуматись та провести аналіз своїх потреб щодо вчасного відпочинку, турботи про себе, задля збереження свого ресурсу та потенціалу, щоб мати змогу піклуватись про інших, якісно і ефективно працювати. Спільне виконання вправ об’єднує та згуртовує у командній роботі. Відчуваєш себе гвинтиком великого живого механізму. Щоразу такі тренінги – це ковток свіжого цілющого повітря, що розвіює втому, дарує усмішку, радість, приємний трепет та життєві сили!».
Про поліпшення морального стану після тренінгів також розповіла сестра медична старша операційного блоку лікарні Віра Носаченко: «Дуже хотілося б відзначити психологічні заняття, наші тренінги. В наш «особливий» час, час негод та бід, вони стали промінчиком позитиву, поліпшення морального стану. Оці години спілкування, атмосфера гри, де почуваєш себе, як у дитинстві, «оглядання» та оцінка себе собою, зазирання в свою душу – дорогого коштує. Після занять почуваєш себе піднесеною, легкою, відпочившою. Наші психологи доклали немалих зусиль та поривів своєї душі, щоб потеплішали наші серця».
Ресурс медичних працівників не є безмежним. Вони рятують життя та бережуть здоров’я інших, але теж втомлюються, вигорають, страждають. Тому медики точно заслуговують на те, щоб завжди мати можливість отримати підтримку!
«Загальновідомо, що психологічне благополуччя є частиною здоров’я людини. Особливо гостро це проглядається в умовах сьогодення! Хочу висловити вдячність професійним психологам нашої лікарні за те, що показали шлях профілактики професійного вигорання. Дякую, за Ваше «Ти як?», – висловила свою думку завідувачка відділення інфекційного контролю Чернігівської обласної дитячої лікарні Наталія Пономаренко.
Загалом, за час реалізації проєкту в лікарні проведено 64 групові заняття, участь в яких взяло 467 осіб, 270 з яких – медичні працівники. Проведено 417 індивідуальних консультацій, з яких 37 – для медичних працівників.
Психологи лікарні набули нових компетенцій, навчились в групових та індивідуальних активностях сприяти посиленню резильєнтності персоналу, формувати навички самопідтримки та здійснювати профілактику професійного вигорання.
«Наразі проєкт закінчився, але систематична турбота про ментальне здоров’я в нашій лікарні триватиме й надалі. Психосоціальна підтримка персоналу – запорука стійкості і спроможності не лише кожного окремого співробітника, а й закладу загалом!», – підсумувала генеральна директорка медичного закладу Тетяна Лебедєва.
Представникам лікарського та середнього медичного персоналу видано 72 сертифікати про участь у тренінгу «Чим страшний burnout і як не згоріти на роботі».
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації