Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівська лікарка розповіла про лептоспіроз та що про нього варто знати

Лептоспіроз – небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником – бактерією Leptospira. Без лікування, захворювання може призвести до ураження нирок, печінки, запалення оболонок головного і спинного мозку (менінгиту) та смерті.

Про основні джерела збудників, симптоми та профілактику даного захворювання розповіла лікар-інфекціоніст дитячий інфекційного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні Ірина Богдан.

За її словами основними джерелами збудників лептоспірозу є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини, лисиці тощо. Від людини до людини захворювання не передається. В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні та влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Пояснила лікарка і про симптоми лептоспірозу, які варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт), і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні) та складність діагностування, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. Наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.

«Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування та ловлі риби у потенційно зараженій воді, контактів із хворими та інфікованими тваринами, проводите щеплення домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу, захищаєте воду для пиття та продукти харчування від доступу мишовидних гризунів, проводите заходи щодо знищення гризунів у особистих помешканнях», – розповіла Ірина Богдан про основні методи профілактики захворювання.

Також вона наголосила, що при наявності симптомів захворювання та нещодавному контакті із потенційно зараженою водою – варто обов’язково звернутися до лікаря. У разі підозри на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує.

Пам’ятайте! Несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати життя!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc