Меню
 
Головна arrow Новини
Три громади Чернігівщини навчаються та працюють над впровадженням мобільних медичних пунктів

У рамках проєкту «Впровадження мобільних медичних послуг та посилення цілеспрямованості громад в умовах військової агресії російської федерації» з 11 по 13 вересня пройшов захід: «Здоров’я без відстані. Мобільна медицина для громад. Стратегічна сесія для команд мобільних бригад», участь в якому взяла медична спільнота Бобровицької, Носівської та Сосницької громад.

Протягом трьох днів заходу, який проходив у Києві, експерти UHC провели інтенсивне стратегічне навчання для управлінських команд. Учасники дискутували, навчалися та практикували на наступні теми:

1. Умови розвитку системи охорони здоров?я впродовж 10 років.

2. Стратегічний менеджмент і його застосування в проєктах.

3. Фандрейзинг: з чого почати і де шукати гроші.

4. Основи проєктного менеджменту: складові та інструменти.

«Бобровицька громада бере активну участь в різних проєктах, грантових програмах, семінарах та тренінгах для покращення надання медичних послуг жителям та гостям нашої громади, – говорить генеральний директор Бобровицького центру первинної медико-санітарної допомоги Андрій Ткаченко. – Під час даного заходу ми обговорили стратегічні цілі розвитку системи охорони здоров’я України та місце громад в ній. Взяли участь в розробці та побудові ефективної стратегії розвитку мобільних медичних бригад, налагодженні взаємодії між мобільними медичними бригадами та закладами охорони здоров’я для посилення потенціалу громад. Пройшли навчання з проєктного управління, фандрейзингу та координації дій між зацікавленими сторонами для забезпечення якісного надання медичних послуг усім жителям».

Важливою частиною сесій стало знайомство між керівниками громад та медичних закладів різних регіонів, а також обговорення щоденних викликів в охороні здоров’я, пошук шляхів їх подолання, налагодження співпраці та обмін досвідом.

Незабаром сімейні лікарі, медсестри та медбрати зазначених громад пройдуть клінічні навчання, які допоможуть їм покращити навички надання медичної допомоги у мобільних пунктах.

Проєкт «Впровадження мобільних медичних послуг та посилення цілеспрямованості громад в умовах військової агресії російської федерації» реалізується БФ «Пацієнти України» спільно з Українським центром охорони здоров’я (UHC), фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом і здійснюється GIZ Ukraine: Resilient Society в рамках «Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions». Він передбачає запуск в громадах мобільних медичних пунктів для надання первинної допомоги у віддалених місцях. Минулого року 150 учасників – управлінці, лікарі, медсестри та медбрати з 10 громад – пройшли навчання з надання та підтримки медичних послуг у мобільних пунктах.

Проєкт продовжується, щоб якомога більше людей мали змогу отримувати первинну медичну допомогу без відстаней.






Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc