Автономне медсестринство на Чернігівщині – на старті!
Нещодавно менеджмент закладів «первинки» Чернігівщини, у яких Фонд боротьби з раком впроваджує автономне медсестринство, взяв участь у тренінгу «Розвиток автономного медсестринства як складова успішного розвитку ПМД», який проходив у Києві.
Роль керівного складу – створити якнайбільш сприятливі умови у своєму закладі для запровадження нової моделі, у тому числі – середовище у колективі, яке підтримуватиме і розумітиме важливість втілення такої інтервенції.
Найближчим часом відбудуться навчальні тренінги для лікарів цих закладів охорони здоров’я та безпосередньо медсестер, які згодом проводитимуть самостійні прийоми.
Повернувшись додому, усі 6 команд медиків взялися за напрацювання концепції автономного медсестринства та розробку плану впровадження цієї моделі у їхніх закладах.
«Дуже віримо у те, що посилення компетенцій медичних сестер та збільшення кількості їхніх функцій дасть можливість пацієнтам витрачати менше часу на очікування прийому та оптимізувати робочий час медперсоналу, – говорять представники Фонду боротьби з раком. – Це вивільнить час лікарів для вирішення складніших питань та випадків, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості послуг».
Також, завдяки зазначеному Фонду, 11 вересня пройшов виїзний тренінг для представників та представниць первинної ланки медицини Прилуцької громади, завдяки якому 36 медиків змогли поповнити свої знання та навички. Загалом навчальною програмою охоплено вже 412 медиків Чернігівщини – сімейних лікарів, медичних сестер та фельдшерів.
Довідково: на Чернігівщині Фонд боротьби з раком запроваджує автономне медсестринство у межах реалізації Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги», що виконується за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації