Меню
 
Головна arrow Новини
Нові підходи у наданні послуг психосоціальної підтримки: триває розробка регіонального Плану заходів з ментального здоров’я

У Чернігівській ОДА триває робота над регіональним Планом заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.

Це – стратегічний документ, який об’єднує ключові заходи для узгодження дій на рівні області: органів влади, місцевого самоврядування та організацій, що працюють у сфері психічного здоров’я й надання психосоціальних послуг.

Впровадження на рівні області такого Плану заходів сприятиме:

- створенню цілісної системи психосоціальних послуг у регіоні;

- об’єднанню вже наявних ресурсів та експертизи;

- уникненню/зменшенню впливу наявних негативних факторів;

- формуванню більш якісних та стійких послуг у громадах;

- задоволенню зростаючих потреб населення у психосоціальних послуг.

Протягом вересня завершили ключові етапи обговорення Плану заходів із залученням всіх надавачів послуг психічного здоров’я і психосоціальної підтримки (ПЗПСП).

Організаторами обговорення у громадах області виступили районні військові адміністрації.

Таким чином, майже дві сотні учасників отримали можливість презентувати власні проєкти, обмінятися досвідом, визначити проблемні питання і прогалини.

Доповідачі поділились власним досвідом впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською, в закладах освіти, медицини, соціального захисту, громадському секторі тощо.

Серед учасників обговорення – Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА та Інна Чистенко, радниця голови ОДА й регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області.

«Ментальне здоров'я – це більше, ніж просто відсутність психічних розладів. Це важлива частина нашого загального здоров'я і благополуччя. Воно впливає на кожен аспект нашого життя – від наших емоцій та стосунків до продуктивності і самовизначення. Втім, нові виклики змушують шукати нові шляхи надання послуг психосоціальної підтримки. Шукати по-справжньому системні відповіді. Наші зустрічі – це обмін досвідом зі всіма причетними до теми ментального здоров’я, зокрема, консультантами, експертами і надавачами послуг», – сказала Жанна Шерстюк на зустрічі з активом Прилуцького району.

Учасники обговорень спільно вивчали управлінські, практичні, наукові кейси Чернігівщини, які представили громади. Окреслили ті ресурси, які дозволять надалі розбудовувати систему послуг з ментального здоров’я в області. Цінними були як місцеві унікальні проєкти, так і мережеві програми (наприклад, центри життєстійкості, які вже створені та плануються у низці громад).

«Досвід, який ми сьогодні вивчаємо, стане основою для майбутнього Плану. Це практичний і ефективний дороговказ. Лише об’єднання всіх надавачів в єдину екосистему дозволить забезпечити жителів області якісними та своєчасними послугами з психічного здоров’я і психосоціальної підтримки», – зазначила Інна Чистенко.











Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc