Меню
 
Головна arrow Новини
Стійкість одного – стійкість мільйонів: досягнення, виклики та плани Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською, на Чернігівщині

Вчора, в Міжнародний день ментального здоров’я, в обласному центрі зустрілися всі ті, хто вже півтора року займається впровадженням на Чернігівщині Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

Серед учасників заходу, який відбувся в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського – представники органів влади, громадських організацій, благодійних фондів та спеціалізованих структур.

«Кожна наша зустріч – це майданчик, де спеціалісти медицини, соціального захисту, освіти, культури, молодіжної політики та спорту працюють в одному напрямку, з однією ціллю – розвивати програму ментального здоров’я «Ти як?» на Чернігівщині. Сьогодні ми зібралися, щоб поділитися досвідом, враженнями, пропозиціями, навчитися, як стати джерелом стійкості один для одного», – акцентувала Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА.

Поняття «ментального здоров’я» за півтора року охопило всі сфери життєдіяльності регіону.

Інна Чистенко, радниця голови ОДА, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області пояснює: «Один із пріоритетів цього проєкту – доступність сервісів з психосоціальної підтримки для всіх отримувачів послуг. Саме тому в громадах Чернігівщини почали працювати консультанти громад з ментального здоров’я, які на місцях масштабують послугу психологічної підтримки, активно впроваджують її в усіх сферах».

Одна із консультанток – Олена Шевцова – розповіла про реалізацію «Ти як?» в Прилуцькій ТГ.

«У розбудові ментального здоров’я нам вдалося об’єднати сферу медицини, освіти та навіть малого бізнесу. Ми співпрацюємо з міською Прилуцькою лікарнею, центром сімейної медицини «Здорова родина». Це і поширення серед пацієнтів матеріалів про ментальне здоров’я, і участь лікарів у тренінгах та навчаннях», – каже Олена Шевцова.

Ще серед втіленого – дні спільнодії, зустрічі з дружинами загиблих Героїв, людьми поважного віку, школярами, студентами. Наприклад, заняття «Я – майбутній абітурієнт». Також Олена Шевцова та її колеги співпрацюють з фахівцями поліції ювенальної превенції Прилуцького району.

«Це була перша структура, куди ми звернулися за співпрацею і на наступний день вже провели перший арт-захід з дітками «Як я бачу Україну після війни», – розповіла консультантка.

До розбудови ментального здоров’я на Прилуччині вдалося залучити і бізнес. Серед місцевої мережі кав’ярень було поширено роздаткові матеріали про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?» і тепер кожен співробітник може підказати, куди людині звернутися зі своєю психологічною проблемою.

Цього року Чернігівщина долучилася до проєкту зі створення Центрів життєстійкості.

Коропська громада однією з перших стала надавати комплексну послугу з формування життєстійкості.

Керівниця Коропського центру життєстійкості Алла Шаповал розповіла, що вона з колегами працює з багатодітними матерями, будинками сімейного типу, прийомними сім’ями, людьми похилого віку, родинами загиблих захисників, ВПО, школярами, трудовими колективами, педагогами. З ветеранами війни проводять заняття з нейрографіки, відвідують музеї тощо.

«Я пам’ятаю слова 29-річного Ігоря, який сказав, що не розуміє, що відбувається: 2 дні тому він лежав в болоті, втратив двох побратимів, а сьогодні ходить по палацу останнього гетьмана України в Батурині. Це саме ті моменти, заради яких не тільки варто працювати, а варто жити».

До заходу долучилася і генеральна директорка обласної дитячої лікарні Тетяна Лебедєва: «Я очолила лікарню в 2022 році. Ми всі зіштовхнулися з викликом війни, але я як керівник зіштовхнулася з викликом психологічної стійкості медичного працівника. Адже коли медпрацівник приходить на роботу, від нього очікують допомоги. Але разом з тим, він також потребує підтримки. Тому моя задача – зробити все, щоб зміцнити ментальну стійкість кожного нашого спеціаліста».

Про подальші плани у розбудові ментального здоров’я на Чернігівщині розповіла Жанна Шерстюк: «Зараз триває формування регіонального Плану заходів з ментального здоров’я. Дякую всім, хто долучався до обговорень. На наступному тижні відбудеться фінальний обмін думками та пропозиціями, ще є час для охочих презентувати свої ідеї. А вже незабаром План буде затверджено».

Принагідно заступниця голови ОДА та Інна Чистенко відзначили кращих імплементаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Чернігівській області.

Відзнаки отримали у сфері ветеранської політики:

- Найкращий простір «Ти як?»: КУ «Чернігівський обласний центр ветеранів війни»;

- Найкращій фахівець «Ти як?»: Ірина Глушко, психологиня КУ «Чернігівський обласний центр ветеранів війни»;

- Партнерство «Ти як?»: Благодійна організація «Благодійний фонд «КАРІТАС ЧЕРНІГІВ»

У сфері освіти:

- Найкраща громада «Ти як?»: Новгород-Сіверська міська громада;

- Найкращий заклад «Ти як?»: Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя;

- Найкращий фахівець «Ти як?»: Олена Антоненко – директорка Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти;

- Інновація «Ти як?»: Лариса Рень – завідувачка кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка;

- Партнерство «Ти як?»: Освітня фундація GoGlobal.

У сфері молоді та спорту:

- Найкращий заклад «Ти як?»: Комунальна установа «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради.

У сфері охорони здоров’я:

- Найкраща громада «Ти як?»: Срібнянська селищна територіальна громада;

- Найкраща медична установа «Ти як?»: КНП «Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Козелецької селищної ради;

- Найкращий фахівець «Ти як?»: Людмила Мацішевська – лікар загальної практики-сімейної медицини КНП «Менський центр первинної медико-санітарної допомоги»;

- Інновація «Ти як?»: Михайло-Коцюбинська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини КНП «Чернігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Чернігівської районної ради;

- Партнерство «Ти як?»: Міжнародний Медичний Корпус.

У сфері культури:

- Найкращий заклад «Ти як?»: Комунальний заклад «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради;

- Найкращій фахівець «Ти як?»: Ірина Купрієнко – практичний психолог «Чернігівського фахового коледжу ім. Л.М. Ревуцького».

У сфері соціального захисту:

- Найкраща громада «Ти як?»: Борзнянська міська територіальна громада;

- Найкращий заклад «Ти як?»: Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Городнянської міської ради;

- Найкращій фахівець «Ти як?»: Алла Шаповал – директорка Комунального некомерційного підприємства «Центр соціальних служб» Коропської селищної ради;

- Інновація «Ти як?»: Арттерапія – розвиток нових соціальних послуг в сфері щодо ментального здоров'я. Нагороду отримала Лариса Загрива – директор «Центру надання соціальних послуг» Михайло-Коцюбинської селищної ради;

- Партнерство «Ти як?»: Благодійна організація «Благодійний фонд «КАРІТАС ЧЕРНІГІВ», Благодійний фонд «РОКАДА» та Благодійний фонд «ПРАВО НА ЗАХИСТ».








Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc