Інфаркт міокарда: чим небезпечний та як розпізнати
Незважаючи на війну та пандемію, серцево-судинні захворювання залишаються провідною причиною захворюваності та смертності серед українців. Кількість пацієнтів із такими захворюваннями, згідно повідомлення ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України» продовжує стрімко зростати, причому хвороби становлять загрозу навіть для молодих людей.
На сьогодні, інфаркт міокарда є основною причиною смертей українців як серед людей похилого віку, так і серед молодих людей. Інфаркт міокарда у 35-40 років вже далеко не рідкість.
Інфаркт міокарда – крайній ступінь ішемічної хвороби серця, пошкодження та некроз певних ділянок серця через недостатнє кровопостачання. І головне – це гострий стан, за якого потрібна термінова медична допомога, адже він викликає незворотні зміни в серцевому м’язі та може спричинити зупинку цього органу.
Тиснучий біль за грудиною, втрата свідомості та блювання – є основними симптомами інфаркту. Інші симптоми: поширення болю, дискомфорту на нижню щелепу, шию, плечі, руки, верх живота, задишка, сильна слабкість, холодний піт та відчуття тривоги.
При появі симптомів необхідно одразу викликати швидку, адже через 20-40 хвилин можна втратити життя. До приїзду лікарів варто: сісти або лягти, піднявши верхню частину тіла; за підвищеного тиску та відсутності протипоказань прийняти таблетку аспірину та нітрогліцерину; звільнити грудну клітку, аби ніщо не перешкоджало диханню; відчинити вікна і провітрити приміщення.
Аби кожен українець знав прості правила, які здатні профілактувати хвороби серця та врятувати життя, вчасно зміг розпізнати інфаркт та допомогти іншим лікарі Центру кардіології та кардіохірургії розпочали соціальну ініціативу: «Будь свідомим. Пройди чекап у кардіолога. Дочекайся своїх з фронту».
Cardio Check-Up – це комплекс необхідних досліджень, який дозволить тримати здоров’я серця під контролем. Діагностична програма потрібна як здоровим людям, так і тим, у кого є проблеми із серцево-судинною системою. 30-хвилинний чекап кардіолога у 90 % випадків здатен вчасно виявити хворобу серця та врятувати життя!
Пам’ятайте, здорове серце – це ключ до активного щасливого життя! Не забувайте про здорове харчування, зайняття спортом, регулярні обстеження. Виявлення можливих ризиків на ранніх стадіях дозволяє вжити необхідних заходів для підтримки здоров’я.
Будьте свідомими, пройдіть чекап у кардіолога та дочекайтеся своїх з фронту!
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації