Меню
 
Головна arrow Новини
Моніторинг і ведення випадків сексуального та домашнього насилля у практиці лікарів первинної ланки

Кожна третя жінка у світі протягом життя зазнає фізичного або сексуального насильства. Цей показник значно зростає в умовах збройного конфлікту, коли норми суспільної моралі можуть швидко знецінюватися. Сексуальне насильство завжди супроводжувало збройні конфлікти.

До сексуального насильства під час війни відноситься не тільки зґвалтування, а й примусове роздягання, вимагання самопестощів, погрози сексуального характеру, загалом будь-який примус сексуального характеру або погроза вчинити це відносно іншої людини.

Зазвичай жертви сексуального насильства зазнають значних психологічних та фізичних травм. Окрім цього потерпілі можуть бути інфіковані хворобами, що передаються статевим шляхом, зокрема ВІЛ. Деякі зґвалтовані настільки фізично травмовані, що в них починається нетримання сечі.

Часто першою (а інколи і єдиною) особою, яка дізнається про пережите людиною горе, стає сімейний лікар. Лікарі первинної ланки в різних областях України уже зіткнулися з пацієнтами, потерпілими від сексуального насилля. Багато викликів ще чекають медиків попереду.

З метою оснащення лікарів первинної ланки знаннями та навичками щодо роботи з потерпілими від сексуального насилля, а також налагодження ефективної співпраці зі службами, що фіксують, розслідують такі злочини та надають психологічну підтримку, Академією НСЗУ були розроблені відповідні онлайн-курси – «Моніторинг і ведення випадків сексуального насильства у різних вікових категоріях у практиці лікарів первинної ланки» та «Перша психологічна допомога (ППД) у кабінеті сімейного лікаря (за протоколом ВООЗ)», які доступні для проходження на веб-сайті Академії НСЗУ.

Ці модулі є корисними і цікавими як для лікарів сімейної практики, так і для всіх тих, хто надає медичну допомогу людям, які пережили надзвичайно стресову ситуацію.

Під час проходження курсів медики мають можливість отримати знання щодо медичних і психологічних аспектів моніторингу та ведення випадків сексуального насильства повнолітніх та неповнолітніх осіб, покращити навички з надання першої психологічної допомоги, дізнатися про алгоритми перенаправлення чи скерування постраждалих тощо.

Зареєструватися на безоплатне проходження курсів можна за посиланням: https://academy.nszu.gov.ua/course/index.php?categoryid=23

Зверніть увагу: пройти курс «Перша психологічна допомога у кабінеті сімейного лікаря (за протоколом ВООЗ)» можна як окремо, так і після курсу «Моніторинг і ведення випадків сексуального насильства в різних вікових категоріях у практиці лікарів первинної ланки».

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc