Меню
 
Головна arrow Новини
Рак молочної залози на ранніх стадіях практично виліковний. Головне – вчасно звернутися

На Чернігівщині триває місячник боротьби з раком молочної залози. Це найпоширеніше онкозахворювання серед жінок. Детально про основні ризики, профілактику та лікування говорили вчора на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Переважно хвороба реєструється у жінок старше 50 років. Є випадки раку молочної залози й серед чоловіків, проте їхня кількість незначна – близько 1 %.

Загроза виникнення цього захворювання є у кожної жінки. Серед факторів ризику – вік (40+), спадковість, захворювання на рак молочної залози в минулому, перша вагітність після 30 років, вплив іонізуючого випромінювання, шкідливі звички, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо.

На початкових стадіях захворювання протікає безсимптомно. Тому важливо робити регулярні скринінгові обстеження – УЗД молочних залоз або мамографію.

Проте часто люди не звертаються за допомогою вчасно. Серед проблемних факторів – погіршення можливості доступу до медичного обслуговування після початку повномасштабного вторгнення та онкофобія в суспільстві.

«Пріоритетним завданням є зміна ставлення населення до власного здоров’я. Люди не хочуть проходити онкоскринінг, боячись почути слово «рак». Цей страх відтягує час звернення для отримання спеціалізованої допомоги, знижуючи шанси на успішне лікування. Проте рак грудей – це не вирок. Профілактика і раннє виявлення дійсно рятують життя», – зауважив генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Чепурний.

Про діагностику та лікування раку молочної залози розповів гендиректор Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Заїка. За його словами, щорічно на облік з цим захворюванням в області ставлять близько 400 пацієнтів (до 2023 року – близько 300 на рік). Загалом же на обліку майже 5 тисяч жінок.

Спікер зауважив, що держава гарантує безкоштовне мамографічне обстеження раз на рік для кожної жінки, яка досягла 40-річного віку. За наявності технічного забезпечення, його можна пройти в найближчій поліклініці або звернутися до центру сучасної онкології. Для цього необхідно дотриматись певної процедури – отримати направлення у сімейного або лікуючого лікаря.

За останні два роки в області значно покращилась ситуація щодо інструментального мамографічного обстеження. Чимало закладів у громадах отримали відповідне обладнання.

«Наші фахівці-онкологи співпрацюють із сімейними лікарями. Маємо власну бригаду для виїздів у віддалені громади. Ми консультуємо пацієнтів і скеровуємо їх на обстеження у заклади, які розміщені поруч. Такі виїзди проводимо і спільно з центром контролю та профілактики хвороб, – каже Олександр Заїка. – Наголошую на тому, що зараз в системі є всі можливості для обстеження та лікування пацієнта. Держава забезпечує всім необхідним. Тому ніякої фінансової токсичності для пацієнтів немає».

Обстеження після 40 років варто робити регулярно, хоча б раз на два роки. Ранні стадії раку молочної залози практично виліковні.

«Якщо діагноз поставлений вчасно, після лікування про цю хворобу можна забути. В занедбаних випадках вилікувати її неможливо. Але й таким пацієнтам ми допомагаємо – переводимо хворобу в хронічний стан. Проте це лікування складне, дороге та потребує значних зусиль як від лікарів, так і від пацієнтів», – акцентував Олександр Заїка.




Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc