Провідний університет міста Грайфсвальд, Німеччина та Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня уклали новий меморандум про міжнародне медичне партнерство.
Це вже восьмий меморандум, укладений між закладами охорони здоров’я Чернігівщини та німецькими землями Передньої Померанії у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Перші меморандуми між закладами були підписані у ході візиту міністерки науки, культури, федеральних і європейських справ федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія Беттіни Мартін під час Другого Міжнародного Саміту міст і регіонів у Києві, 9 травня.
Нині співпраця між українськими та німецькими закладами охорони здоров’я активно розвивається. Підписання нового меморандуму між Чернігівською обласною психоневрологічною лікарнею та університетом Грайфсвальд стало основою для підсилення напряму ментального здоров’я.
Грайфсвальдський університет є одним із найстаріших університетів Німеччини та регіону Балтійського моря. Університет складається з п’яти престижних факультетів, які в свою чергу поділяються на інститути і клініки. Зокрема, медичний, філософський, теологічний, юридичний та математично-природничий факультети.
У рамках підписаного меморандуму передбачається обмін досвідом у сфері ментального здоров’я, впровадження європейських стандартів і протоколів надання медичної допомоги, проведення спільних наукових досліджень, освітніх заходів, стажування між українськими та німецькими фахівцями тощо.
Ініціатива з міжнародного медичного партнерства започаткована торік, на теренах третього Саміту перших леді та джентльменів під патронатом першої леді Олени Зеленської. Тоді 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних країнах світу для обміну досвідом та кращими практиками. За рік кількість підписаних меморандумів про співпрацю у рамках ініціативи міжнародного медичного партнерства зросла удвічі.
Нині побратимами українських медзакладів є 38 передових лікарень з 19 країн світу. Зокрема, Великої Британії, Франції, Молдови, Німеччини, Литви, Латвії, Ізраїлю, Швеції, Північної Македонії, Австрії, Данії, Естонії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Польщі, Франції, Румунії, Туреччини та інших.
До партнерства долучилися 32 українські медзаклади з Київської, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Одеської, Миколаївської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської, Закарпатської областей та міста Києва.
На сьогодні завдяки зміцненню міжнародного медичного партнерства українські медики мають змогу обмінюватися досвідом із закордонними колегами, а медична сфера – розвиватися на всіх рівнях. Отриманий досвід буде імплементовано у передові практики надання медичної допомоги українським пацієнтам.
МОЗ України висловлює вдячність всім партнерам України та лікарням-побратимам, які попри війну продовжують посилювати взаємодію та обмінюватися досвідом з українськими медиками. Адже таке навчання та вивчення передового досвіду дозволить надавати найсучаснішу та найефективнішу допомогу тим, хто її потребує.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації