Меню
 
Головна arrow Новини
Новітні лінійні прискорювачі отримали медзаклади у Кропивницькому, Одесі, Чернігові, Рівному та ЛьвовіЗаконопроєкт про систему охорони психічного здоров’я розглянуто на засіданні профільного Комітету ВРУ

Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув на своєму засіданні проєкт Закону «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» та, вислухавши думки зацікавлених сторін, рекомендував парламентарям прийняти його за основу у першому читанні. Наступний крок — голосування у залі Верховної Ради та підготовка до другого читання.

Проєкт Закону «Про систему охорони психічного здоров’я» передбачає створення ефективної, злагодженої та, головне, доступної системи охорони психічного здоров’я для всіх громадян в Україні. Основні його положення:

1. Координація зусиль на всіх рівнях — чіткий розподіл повноважень між державними установами, неурядовими організаціями та приватним сектором, а також тісна співпраця для покращення доступу до послуг на рівні громад.

2. Якість та стандартизація послуг — введення єдиної термінології, стандартизація послуг і підтримка мультидисциплінарного підходу для надання високоякісних послуг з турботи про психічне здоров’я.

3. Права отримувачів послуг – гарантія прав на якісні та доступні послуги, а також захист персональних даних і конфіденційності.

4. Професійний розвиток фахівців — сертифікація та підтримка безперервного навчання спеціалістів у сфері психічного здоров’я, стимулювання саморегулівних організацій.

5. Фінансування та міжнародна підтримка — забезпечення фінансування з державного бюджету та міжнародних джерел.

6. Науковий підхід та інновації — оновлення знань, впровадження інноваційних методів та наукове підґрунтя для ефективної підтримки системи.

7. Розробка програм для різних груп населення — програми, орієнтовані на потреби дітей, молоді, ветеранів, військовослужбовців, переселенців та працівників, які потребують психосоціальної підтримки.

8. Міжнародна співпраця та контроль — встановлення міжнародних стандартів та запровадження системи нагляду, що включає сертифікацію фахівців.

Це цілісний окремий законодавчий акт, якии?, спираючись на принципи ВООЗ та Європеи?ського Союзу й, зокрема, на підхід «Психічне здоров’я у всіх політиках і сферах», а також на основі неухильного дотримання прав людини, міжсекторальності та біопсихосоціальноі? моделі унормує систему охорони психічного здоров’я в Україні.

Він не обмежує сферу турботу про психічне здоров’я лише медичною галуззю, а пропонує ширший погляд, дає розуміння, що психічне здоров’я — це не лише психіатри і медицина, а окрема соціально важлива галузь.

За даними ВООЗ, близько мільярда людей у всьому світі живуть з психічними розладами. В Україні ситуація погіршується через наслідки розв’язаної росією війни. Проблеми із психічним здоров’ям можуть спричиняти обмеження в усіх аспектах життя, включаючи стосунки з родиною, друзями, спільнотою, під час навчання та в професійній діяльності. А тому потреба в удосконаленні системи охорони психічного здоров’я є нагальною.

Довідка: законопроєкт створено Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування спільно з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету міністрів України за участі провідних експертів та за підтримки ВООЗ. Його ініціаторами виступила група із 67 народних депутатів України з різних парламентських фракцій. Нині триває обговорення законопроєкту на різних рівнях, що має на меті краще адаптувати його до потреб суспільства та зробити максимально ефективним і практичним для реалізації.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc