Меню
 
Головна arrow Новини
Країни походження вакцини: бувають різні, а захищають однаково

У світі існують сотні вакцин від понад 90 виробників із десятків країн. Самих лише прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) вакцин налічується 272. Чи якісь із них кращі за інші? Відповідь проста — найкраща вакцина — це та, яку ви вже отримали. Чому це так? Бо всі вакцини, якими проводять щеплення проти інфекційних хвороб, проходять довгу й ретельну перевірку перед реєстрацією.

Вакцинація — одне з найбільших досягнень медицини, що забезпечує надійний захист від багатьох інфекційних захворювань. За останні 50 років щеплення зберегли сумарно 9 мільярдів років життя. У 2024 році дитина віком до десяти років має на 40% більше шансів дожити до наступного дня народження, ніж дитина 50 років тому. Щорічно вакцинація рятує 2–3 мільйони життів.

Як перевіряється безпека та дієвість вакцин

Усі вакцини, які пройшли реєстрацію і дозволені до використання в Україні, є безпечними, і також мають прекваліфікацію ВООЗ. Перед реєстрацією нові вакцини проходять багатоетапні клінічні випробування, до яких залучають тисячі учасників і учасниць. Ці дослідження допомагають визначити не лише ефективність вакцини у запобіганні захворювання, а й виявити можливі побічні ефекти. Лише після успішного завершення всіх етапів вакцина може бути схвалена для використання.

Як реєструють вакцини в Україні

Державна реєстрація вакцин здійснюється МОЗ на підставі результатів експертизи реєстраційних матеріалів, проведеної Державним експертним центром МОЗ.

З моменту реєстрації до моменту введення і навіть після триває постреєстраційний моніторинг через Автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ, який допомагає виявляти побічні ефекти та оцінювати тривалу ефективність вакцини. Це забезпечує додатковий рівень безпеки для населення.

Різні країни — однаково якісні вакцини

Оскільки зараз в Україні триває кампанія з додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для тих, хто пропустив планові щеплення у попередні роки, розгляньмо дві вакцини індійського та французького виробництва, які використовуються в Україні для профілактики кашлюку, дифтерії та правця за календарем профілактичних щеплень.

Вакцина АКДП індійського виробництва з цільноклітинним кашлюковим компонентом містить більшу кількість антигенів (білкових частинок, на які виробляється імунна відповідь). Це дозволяє отримати надійніший імунний захист, і водночас може призвести до вираженіших місцевих реакцій, таких як набряк, почервоніння у місці введення вакцини тощо.

Вакцина французького виробника містить меншу кількість антигенів, тому імунна відповідь буде нижчою, але і місцева реакція на вакцину буде слабшою.

Обидві вакцини забезпечують необхідний рівень захисту. Вони можуть відрізнятися за принципом дії, та це жодним чином не впливає на їхню ефективність. Це доведено шляхом тривалого процесу тестування та перевірки вакцин перед тим, як вони отримують реєстрацію та дозвіл на використання в Україні.

Вакцинація захищає вас і ваших рідних, до того ж формує колективний імунітет та знижує ризик спалахів небезпечних захворювань, якщо рівень охоплення щепленнями в країні буде не нижче за 95%.

Вакцинація за календарем профілактичних щеплень проводиться безоплатно.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc