Меню
 
Головна arrow Новини
Професор Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця привітав спільноту лікарів-педіатрів Чернігівщини та розповів про основні виклики педіатрії

Вчора, з нагоди Міжнародного дня педіатрії, Чернігівську спільноту лікарів-педіатрів привітав член-кореспондент Національної академії медичних наук України, професор, завідувач кафедри педіатрії №2 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Олександр Волосовець.

Після вітальних слів він наголосив, що наша Вітчизняна педіатрія робить все для того, аби дати маленьким українцям здоровий старт життя, і на Чернігівщині цьому приділяється велика увага.

«Нажаль, повномасштабна війна забирає в наших дітей основні засади дитинства – право на мир, освіту та відпочинок, право на нормальне існування та нормальне харчування…Але навіть у цих умовах наша медицина, педіатрія, дає можливість забезпечити дітям найголовніше – надання медичної допомоги, що особливо необхідно в нинішніх умовах, адже наші діти стали частіше хворіти, з’явилися нові патологічні стани, з якими ми раніше не стикалися. Все це дає педіатрам нову роботу та нові завдання, для реалізації яких потрібні нові знання, адже наш девіз: «Педіатрія – це на усе життя», – акцентував Олександр Волосовець.

Щодо основних завдань української педіатрії в умовах війни, то за словами професора це: збереження якісної і доступної медичної допомоги дітям; зменшення кадрового дефіциту у педіатричній допомозі; призупинення зростання захворюваності та поширеності хвороб дитячого віку, особливо респіраторної та інфекційної патології, ожиріння та розладів психіки і поведінки; забезпечення необхідних обсягів охоплення вакцинацією.

За інформацією МОЗ України, нині рівень вакцинації проти дифтерії та правця в Україні на 37% нижчий, ніж у країнах Євросоюзу. А за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України у минулому році лише 83,4% дітей у віці до одного року життя отримали 3 дози щеплення проти дифтерії-правця-кашлюку, та 84,9% дітей – від поліомієліту.

«Безумовно нам треба відновлювати вакцинацію і одним із завдань дитячих лікарів є відновлення довіри до вакцинації серед населення, адже рівень захворюваності серед дітей зростає», – наголосив Олександр Волосовець.

Також він додав, що варто звернути увагу і на те, що окрім інфекційних та паразитарних захворювань за останні 4 роки в Україні суттєво зросла кількість дітей з хворобами кістково-м’язової системи, системи кровообігу, нервової системи та розладами психіки і поведінки, а також уродженими аномаліями, що може бути наслідком впливу прямих та опосередкованих факторів війни та пандемії COVID-19.

«Війна та пандемія COVID-19 сприяли поширенню розладів психіки і поведінки, зокрема ПТСР та депресії, дефіциту сну та зниженню когнітивних можливостей, а також зниженню фізичної активності серед дітей, збільшенню гіподинамії та перевантаженням цифровими технологіями, – акцентував професор. – І саме педіатри та родинні лікарі відіграють вирішальну роль у просуванні факторів здорового способу життя, корисних для здоров’я дітей. Адже пропаганда здорового способу життя лишається дуже важливим компонентом для профілактики захворювань».

Наприкінці звернення до лікарів Чернігівщини він додав, що у таких складних умовах, які наразі тривають в Україні, дитячі лікарі, та у цілому система надання медичної допомоги українським дітям, доводить свою життєздатність та досі витримує подвійний тиск війни та пандемії COVID-19, не допускаючи значного зростання захворюваності серед дітей та малюкової смертності.

«Слава нашим Збройним силам і вдячність, за кожен новий день життя! Слава нашим лікарям за подвижницьку працю на медичному фронті у цей непростий час!», – завершив розмову Олександр Волосовець.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc