Уряд схвалив Стратегію ветеранської політики до 2030 року
На засіданні Кабінету Міністрів України схвалили Стратегію ветеранської політики до 2030 року та операційний план щодо її реалізації.
«Стратегія ветеранської політики — це фундаментальний документ, який відображає усі сфери взаємодії держави й ветерана: від початкових кроків у поверненні воїна до цивільного життя до можливості ветерана зміцнювати життя громади, регіону, держави. Маємо три стратегічні цілі. Перша — це добробут ветеранів та членів їхніх родин, а також відновлення людського капіталу. Мова йде про послуги, лікування, реабілітацію, соціальні гарантії, роботу, житло, бізнес, навчання», – Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Міністерство охорони здоров’я системно працює над тим, аби забезпечити універсальний доступ до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців, з урахуванням потреб наших ветеранів.
Так, нещодавно Верховна Рада ухвалила, а Президент України підписав Закон України «Про державний бюджет на 2025 рік». Близько 190 млн грн планується спрямувати на забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство/материнство — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.
Крім цього, передбачено майже 750 млн грн для продовження фінансування у 2025 році пілотного проєкту із зубопротезування та зуболікування для військових і ветеранів.
Нагадаємо, у квітні 2024 року Міністерство охорони здоров’я спільно з Національною службою здоров’я України запустило пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Ініціатива реалізується додатково до Програми медичних гарантій та фінансується за окремою бюджетною програмою. У червні перелік послуг було розширено: додалося й зуболікування. Наразі пакет складається з двох послуг: зубопротезування (група послуг № 1) та зуболікування (група послуг № 2). Гранична вартість послуг зі зубопротезування не може перевищувати 14 984 грн, зі зуболікування — 24 952 грн.
Нині скористатися безоплатними послугами можна у понад 330 медзакладах у 23 областях країни. Лідерами за кількістю законтрактованих з НСЗУ закладів є Полтавська, Харківська та Тернопільська області.
За сім місяців роботи безоплатними послугами зуболікування скористалося понад 4 000 пацієнтів, а зубопротезування — більш як 3 000 військовослужбовців та ветеранів. Держава оплатила за це медзакладам близько 42 млн грн.
Також сьогодні під час засідання уряду були ухвалені зміни задля продовження надання стоматологічної допомоги при зубопротезуванні в рамках реалізації пілотного проєкту.
Усі деталі щодо переліку необхідних документів, послуг та законтрактованих медичних закладів можна знайти на сайті НСЗУ. У разі виникнення додаткових питань можна звернутися до операторів контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Загалом у державному бюджеті на 2025 рік закладено 10,5 млрд грн на підтримку ветеранів, частина яких спрямована на медичні послуги.
Нагадаємо, наступного року передбачено запуск нового пілотного проєкту, спрямованого на розширення доступу до медичних послуг на «первинці» для ветеранів війни. Нещодавно його презентували спільно МОЗ, Мінветеранів і НСЗУ. Новий пакет послуг включатиме низку медичних і соціальних заходів, які наразі не надаються на рівні первинної медичної допомоги. Зокрема, йдеться про індивідуальний план обстеження та лікування, скринінг хронічних захворювань, амбулаторну реабілітацію травм опорно-рухового апарату, розширену психологічну підтримку, підтримку в подоланні залежностей, консультації фахівців із супроводу. Проєкт передбачає консультування ветеранів фахівцями із супроводу, відповідні послуги можна буде отримати безпосередньо в медзакладі «первинки».
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації