Медики Чернігівщини продовжують опановувати правила з мінної безпеки
Статистика різних воєн свідчить, що понад 80 відсотків закладених мін вражає саме мирне населення, а не військових. Серед основних причин такої ситуації: необізнаність та необережність. Людина може випадково зайти на мінне поле, не помітивши вказівників, які свідчать про наближення до небезпечної території. До того ж, окрім «залишків» сьогоднішньої війни, що веде російська федерація проти України, навіть нині можна знайти боєприпаси з часів Другої світової війни.
Деякі люди вважають, що після сплину тривалого часу ці боєприпаси стають безпечними й намагаються їх самостійно витягти з землі. А іноді – навіть розрізають, щоб здати як брухт. Завершуються такі спроби вибухом і в кращому випадку – каліцтвом. На жаль, часто жертвами мін і боєприпасів, які не розірвалися, стають діти. В них поєднується необізнаність і цікавість до незвичних предметів.
Тож представники організації HALO Trust відвідали Чернігівську міську лікарню №4 щоб нагадати, як зменшити воєнні ризики для себе та своєї родини, завдяки чому персонал лікарні ознайомився з видами вибухонебезпечних предметів та основними правилами, які зберігають життя.
«Під час навчань, фахівці HALO Trust розповіли нам про головні правила поведінки на випадок зустрічі з вибухонебезпечними залишками війни та пояснили, як убезпечити себе від небажаних наслідків таких несподіваних небезпечних знахідок, – говорять співробітники четвертої міської лікарні. – Нагадування алгоритму безпечної поведінки сприятиме закріпленню тих знань, які ми отримали і які так сьогодні необхідні для збереження життя. Слід пам’ятати, справжній мир приходить тоді, коли земля безпечна від вибухонебезпечних залишків війни».
Зазначена організація є найбільшою міжнародною некомерційною організацією, яка займається знешкодженням мін і боєприпасів, що не вибухнули, і працює у 30 країнах і територіях по всьому світу.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації