Меню
 
Головна arrow Новини
Покращення доступності до якісних медичних послуг: про роботу в області мобільних бригад – на брифінгу в ОВА

Актуальне для Чернігівщини – питання отримання медичних послуг мешканцями віддалених населених пунктів. Область має велику територію, а з початком повномасштабного вторгнення логістика ще більш ускладнилась. Люди не завжди можуть дістатись до медичних закладів для отримання належної медичної допомоги, зокрема й консультативної (для проведення вчасної діагностики).

Для покращення доступу до якісних медичних послуг у віддалених громадах Чернігівщини працюють мобільні бригади лікарів.

Про результати їхньої роботи за цей рік говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як зазначила в.о. заступника начальника Управління охорони здоров’я ОДА Олена Захарченко, в області мобільні бригади працюють у межах кількох проєктів. Це – виїзні мобільні бригади, організовані за підтримки обласної організації Товариства Червоного Хреста України, послугами яких скористалися 32 тисячі мешканців; мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров’я, до яких залучені фахівці Чернігівського пологового будинку – вони охопили 4 тисячі жінок; мобільні бригади Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, що передбачають виїзди у віддалені населені пункти вузькоспеціалізованих фахівців.

«Багато людей не в змозі поїхати для отримання кваліфікованої медичної допомоги у заклади вторинного, третинного рівня через порушення логістики та здорожчання цін на проїзд. Крім того, в селах є ті, хто залишились без родичів, які виїхали за кордон у зв’язку з війною. Перш за все це – маломобільні люди та особи похилого віку. В таких випадках мобільні бригади дуже допомагають», – каже директорка Чернігівського районного центру ПМСД Оксана Логвинчук.

Мобільні бригади Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України працюють другий рік. Першочергово планувалось, що їх робота буде направлена на проведення профілактичних щеплень. Проте минулого року до виїздів були залучені спеціалісти, які займаються діагностикою неінфекційних захворювань (патологій серцево-судинної та ендокринної системи, онкологічних захворювань, хвороб органів дихання тощо).

За словами генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександра Чепурного, цьогоріч кількість виїздив зросла до 45 (на 14 більше, ніж за аналогічний період минулого року).

Загалом послугами цих мобільних бригад скористались близько 12 тисяч жителів області. Серед тих, хто побував на прийомі у вузькопрофільних спеціалістів, у понад 80% діагностовано різні патологічні нозології, які потребували подальшого лікування або додаткового обстеження.

Лікарі різної спеціалізації безоплатно надають допомогу всім, хто цього потребує. Фахівців визначали за запитами, які попередньо збирали від громад. Найбільш затребувані – кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, невропатолог, а також послуга ультразвукової діагностики.

Під час виїздів проводиться скринінг, спрямований на виявлення ранніх ознак захворювання, вимірювання артеріального тиску, заміри рівня глюкози в крові, експрес-тестування на вірусні гепатити та ВІЛ, вакцинація.

Додатково до громад Чернігівського району були здійснені виїзди спеціалістами центру сучасної онкології, під час яких пройшли обстеження майже 300 осіб. У 2 випадках були виявлені онкозахворювання.

«Щорічні профілактичні обстеження – надважливі. Вони запобігають розвитку найпоширеніших хвороб, виявлення яких на ранніх стадіях сприяє ефективному лікуванню. Проблемою є те, що значна кількість мешканців сіл роками не звертається до медичних працівників та не проходить огляди. Саме робота мобільних бригад на території нашого регіону дає можливість її вирішити», – зауважив Олександр Чепурний та додав, що до складу мобільної медичної бригади долучені й фахівці БФ «Рокада». Вони надають консультації з соціальних питань, психологічну підтримку та юридичну допомогу.

Крім того, спеціалісти центру контролю та профілактики хвороб проводять дослідження води з колодязів на вміст нітратів. Так, у 2024 році досліджено 774 зразки води, у 251 з них виявлено перевищення гранично допустимої концентрації. Постійне споживання забрудненої води може сприяти виникненню тяжких хронічних захворювань. Тож серед населення проводять відповідну роз’яснювальну роботу.

«Діяльність мобільних медичних бригад має позитивний ефект, її потрібно розширювати й удосконалювати. У наступному році ми плануємо збільшити кількість виїздів та охопити ще більше громад», – підсумував Олександр Чепурний.






Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc