Україна отримала 249 ампул дифтерійного антитоксину в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я
Дифтерійний антитоксин доставили до всіх регіонів. Він має критичне значення для запобігання небезпечним для життя ураженням верхніх дихальних шляхів, серцевої та нервової систем під час лікування.
«В разі відсутності щеплення чи відмови від вакцинації проти дифтерії важкість захворювання буде відігравати ключову роль. Антитоксин не лікує інфекцію, але є ключовим засобом для запобігання токсичним ураженням організму під час лікування пацієнтів у медзакладах. Вакцинація дітей та ревакцинація серед дорослих залишається першочерговим кроком для запобігання тяжким наслідкам цього захворювання, вакцина – безоплатна і доступна у всіх областях. Саме тому і дорослим, і дітям важливо перевіряти вакцинальний статус та ревакцинуватись в разі пропуску щеплення за графіком», – пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
«Бюро ВООЗ в Україні продовжує забезпечувати медичні заклади необхідними імунобіологічними препаратами для боротьби з небезпечними хворобами. Своєчасна допомога пацієнтам з застосуванням дифтерійного антитоксину та антибіотиків дозволяють запобігти розвитку ускладнень. Наголошую, що перенесене захворювання не є протипоказанням до подальшої вакцинації. Кожен, хто перехворів на дифтерію, має отримати щеплення після завершення гострої фази хвороби», – зазначив д-р Ярно Хабіхт, представник Бюро ВООЗ в Україні.
‘Розподіл, враховуючи потребу регіонів у дифтерійному антитоксині, проводили фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України. Для профілактики та захисту імунітету в Україні рекомендована вакцинація проти дифтерії. Щеплення проводять безоплатно дітям і дорослим згідно з Національним календарем щеплень. Після останнього щеплення за календарем у 16 років — кожні 10 років дорослим рекомендована ревакцинація. Так, першу ревакцинацію проводять у 26 років і далі що 10 років. Наразі вакцина є в усіх регіонах країни. Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях, записавшись у сімейного лікаря.
Довідково: дифтерія — гостра інфекційна хвороба, яка вражає переважно слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та шкіру, утворюючи характерні плівки, які можуть викликати серйозні ускладнення. Передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період хвороби — 3-10 днів. Бактерія потрапляє в організм людини в дихальні шляхи, де починає виділяти токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему та нирки. Навіть попри своєчасне лікування близько 20% невакцинованих хворих помирають.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації