Меню
 
Головна arrow Новини
Як використовувати творчість для подолання стресу?

Як повідомляється на платформі Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?» https://howareu.com/, згідно з дослідженням компанії «Alligator Digital», для покращення самопочуття люди найчастіше обирають фізичні вправи, проведення часу з іншими та перебування на природі. Це справді ефективні способи, які допомагають справлятися з високим рівнем емоційного навантаження. Однак не завжди є нагода практикувати це.

Існує ще один доступний спосіб боротьби зі щоденною напругою — творчість. На перший погляд цей метод не здається таким, що може допомогти покращити емоційне благополуччя. Хоча насправді творчість — це потужне заняття-антистрес, яке не вимагає спеціальних навичок.

Рівень майстерності не впливає на те, скільки задоволення ви отримаєте від процесу творчості. Спробуйте різноманітні способи — спів, танці, малювання, в’язання — на тому рівні, який для вас комфортний. Ви можете практикувати їх наодинці — це дозволить проявляти себе без жодного зовнішнього осуду. Або ж приєднайтеся до творчих гуртків онлайн чи знайдіть такі у вашому місті.

Немає правил, як і коли правильно творити, щоб це приносило користь вашому ментальному здоров’ю. Пам’ятайте, що навіть 15 хвилин на день, присвячені творчому заняттю, будуть достатніми, якщо у вас щільний графік. Ставтеся до творчих занять як до гри — із цікавістю, готовністю досліджувати та втілювати нові ідеї. Не бійтеся експериментувати, уникайте самокритики, адже ви творите для себе, а не для інших.

Ось декілька варіантів, які можуть доповнити ваш список творчих активностей:

1. «Техніка трьох малюнків», створена психіатром Джеймсом Гордоном.

Вона полягає в тому, щоб зобразити себе в трьох різних ситуаціях. На першому малюнку потрібно швидко намалювати себе. На другому малюнку — зобразити себе в час найбільшої проблеми. На третьому — показати себе після того, як проблема вирішена. Така вправа заохочує до самопізнання, її можна робити з терапевтом або самотужки.

2. Придбайте розмальовку.

Розмальовки-антистрес для дорослих можна купити в книгарнях, канцелярських магазинах або ж завантажити з інтернету та роздрукувати. На ринку є розмальовки на будь-який смак — від тваринного світу до відомих картин, фантастичних планет та візерунків.

Спробуйте також замовити картину за номерами — її можна придбати в канцелярському магазині або в інтернеті. Це чудовий варіант, якщо ви завжди мріяли намалювати картину та повісити її на стіну.

3. Насолоджуйтеся музикою.

Не соромтеся співати, вигадувати пісні чи вчитися грати на музичних інструментах — це допомагає вивільнити емоції. Запишіться на вокал, долучіться до місцевого хору або співайте наодинці там, де вам хочеться.

4. Спробуйте ліплення з глини. Ви можете відвідати майстер-клас або ж замовити спеціальні набори для творчості додому.

5. Скрапбукінг.

Виготовлення та оформлення особистих і/або сімейних фотоальбомів — ще один варіант для творчості. В інтернеті та спеціалізованих магазинах можна придбати різноманітні набори для цього виду рукоділля.

6. Створення мозаїки.

Придбайте набір для створення скляної мозаїки самостійно або запишіться на майстер-клас. Такий виріб доповнить ваш інтер’єр.

7. Створення свічок. Спробуйте зробити свічку власноруч — замовте спеціальний набір, оберіть форму, колір та запах.

Щоб розширити ваш список творчих занять, скористайтеся такою вправою — на кожну літеру алфавіту придумайте певну творчу активність. Пам’ятайте, що ви можете робити її як наодинці, так і з близькими людьми. Не соромтеся відновлювати ті творчі заняття, якими ви захоплювалися в дитинстві, якщо це приносить вам задоволення.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc