Сімейні лікарі Чернігівщини отримали від благодійників 60 міні-ехографів
30 січня на базі Чернігівської обласної дитячої лікарні відбувся підсумковий іспит унікального проєкту «Метелик», який завершив серію практичних навчань із використання мобільних міні-ехографів для сімейних лікарів первинної ланки Чернігівщини.
Зазначений проєкт був запущений завдяки ініціативі Крістіана Каррери та підтримці міжнародної гуманітарної організації Direct Relief з метою покращення доступності якісної діагностики та підвищення кваліфікації лікарів.
Розпочала захід генеральна директорка Чернігівської обласної дитячої лікарні Тетяна Лебедєва, яка наголосила на важливості впровадження сучасних технологій у роботу лікарів первинної ланки. До привітань приєдналися начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Андрій Лінник та президент Міжнародного благодійного фонду «AICM» Крістіан Каррера. Вони відзначили вагомий внесок міжнародних партнерів у розвиток медичної сфери області.
Загалом, у рамках проєкту 60 сімейних лікарів Чернігівщини змогли оволодіти новітніми методами діагностики та отримали міні-ехографи Sante Integrale, що значно покращить якість медичних послуг у регіоні.
Лінійні ультрависокочастотні міні-ехографи з додатковою фазованою поверхнею від компанії «Sante Integrale» ідеально підходять для УЗД там де необхідна мала глибина сканування. Датчик можна синхронізувати з будь-яким пристроєм на операційних системах Android, iOS та Windows, що дозволяє отримати якісну візуалізацію УЗД будь-де та будь-коли.
«Ці компактні ультразвукові пристрої стали незамінними помічниками у щоденній практиці лікарів, – говорить Тетяна Лебедєва. – Завдяки їм фахівці можуть швидко проводити обстеження щитоподібної залози, легень, органів черевної порожнини, нирок, шлунково-кишкового тракту та молочних залоз».
Як зазначила керівниця Чернігівської обласної дитячої лікарні, за три роки реалізації проєкту на базі їх закладу було проведено низку тренінгів, які допомогли лікарям опанувати новітні методики діагностики. Завдяки цьому, щомісяця проводиться понад 2000 досліджень і вже виявлено порушення у 200 пацієнтів, з яких значна частина страждає на онкологічні захворювання. Лікарі первинної ланки стали ключовими у ранньому виявленні онкопатологій, що дало змогу вчасно розпочати лікування.
«Проєкт «Метелик» – це не лише передача обладнання, а й створення нової культури надання медичної допомоги. Лікарі отримали потужний інструмент, який не обмежується проведенням діагностики, а й дозволяє розвиватися професійно, підвищуючи рівень медичної допомоги в області. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за їхню підтримку та віримо, що спільними зусиллями зможемо покращити систему охорони здоров’я області», – підсумовує Тетяна Лебедєва.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації