Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівський медичний центр сучасної онкології разом із Чернігівським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочинають нову скринінгову програму

У Всесвітній день боротьби з раком, 4 лютого, Чернігівський медичний центр сучасної онкології, Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України та представники Понорницької громади Новгород-Сіверського району підписали угоду про співпрацю та розпочали нову скринінгову програму для раннього виявлення раку молочної залози серед жіночого населення.

«Ми підписали тристоронній меморандум про співпрацю, що дозволить охопити ще більше жінок із віддалених громад Чернігівщини. Адже саме відсутність доступу до діагностики часто стає на заваді ранньому виявленню хвороби, – коментує в.о. генерального директора КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Олександр Заїка. – Це означає, що жінки з віддалених населених пунктів зможуть пройти безкоштовне мамографічне обстеження, адже центр контролю та профілактики хвороб забезпечить логістику, аби пацієнтки могли дістатися медичного закладу і повернутися додому, а ми надамо кваліфіковану діагностичну послугу».

Також він додає, що дана скринінгова програма для онкоцентру не нова. В усьому світі давно доведена її ефективність і фахівці центру також переконалися в необхідності проводити профілактичні діагностування.

«Ми давно практикуємо обстеження організованих груп жіночого населення, але це були співробітниці освітніх, медичних та комунальних закладів міста Чернігова. Тепер мамографічне обстеження молочних залоз матимуть можливість пройти і жінки з найвіддаленіших громад області», – зазначає Олександр Заїка.

В свою чергу генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр Чепурний розповів, що аналізуючи ситуацію із захворюваністю на онкологію, вони дійшли висновку: «Рання діагностика – не наша сильна сторона. І це потрібно змінювати. Однією з головних проблем є віддаленість населених пунктів від спеціалізованих медичних закладів. Війна та питання безпеки також ускладнюють доступ до медичних послуг. Проте держава створила всі необхідні умови для покращення ситуації: є достатня кількість кваліфікованих фахівців та сучасне обладнання, НСЗУ покриває скринінгові обстеження, тож вони безкоштовні для населення. Тому ми взяли на себе питання логістики».

Першою громадою, яка взяла участь у даній скринінговій програмі, стала Понорниця. Населений пункт знаходиться за 150 км від обласного центру, а це дві з половиною години їзди до медичного закладу і так само у зворотному напрямку.

«Вчора відбувся перший рейс, яким скористалися 40 жінок громади і вже є бажаючі на наступний рейс. Планується організація необхідної кількості рейсів із періодичністю один виїзд на два тижні. Далі – проведення аналізу та оцінка ефективності. Але вже зараз зрозуміло: це чудова ініціатива, тому в планах – масштабування проєкту із залученням інших громад!», – підсумовує Олександр Заїка.










Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc