Меню
 
Головна arrow Новини
Три роки повномасштабної війни у цифрах: росіяни пошкодили 1984 та зруйнували ще 301 об’єкт медичних закладів України

Повномасштабна війна, яку розв’язала росія проти України, суттєво вплинула на систему охорони здоров’я. Знищення та руйнування медичної інфраструктури, а також ускладнення надання медичної допомоги в районах, наближених до зон активних бойових дій, стали значними викликами, які, втім, вдається долати.

Ворог систематично і цілеспрямовано атакує цивільну інфраструктуру, зокрема заклади охорони здоров’я. За три роки повномасштабної війни росіяни пошкодили та зруйнували вщент 2285 об’єктів медзакладів (1984 – пошкоджені, 301 – зруйнований).

Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати повну інформацію щодо руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях неможливо.

Крім того, росіяни пошкодили 242 автівки екстреної медичної допомоги, ще 273 – знищили та 80 – викрали.

Уряд України, Світовий банк та Європейська комісія підготували документ «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA3). Відповідно до нього, поточні потреби сектору охорони здоров’я оцінюються у близько 17 мільярдів доларів США, з яких короткострокові потреби на 2024-2026 роки – 3,6 мільярда. Проте, з огляду на постійний ракетний терор, ці потреби зростають.

Водночас попри численні атаки та обстріли, одним із пріоритетів для держави є відновлення пошкодженої інфраструктури. Відновлення медзакладів, які постраждали під час війни, триває державним коштом та за підтримки міжнародних партнерів. Завдяки цьому лікарі продовжують надавати медичні послуги, а пацієнти отримують безперешкодний доступ до необхідної медичної допомоги.

Наразі 594 об’єкти медзакладів вже вдалося відновити повністю, ще 370 – частково. Найбільше об’єктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Йдеться про медзаклади на звільнених від окупації територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, пошкодження покрівлі й фасаду тощо.

Протягом 2024 року було успішно відбудовано та введено в експлуатацію 124 медичні об’єкти, які постраждали внаслідок атак рф, серед них:

- Чернеччинський центр первинної медико-санітарної допомоги, Хухрянської АЗПСМ;

- Чернігівська обласна лікарня, відділення щелепно-лицьової хірургії та хірургічної стоматології;

- перша черга відбудови корпусу поліклініки Чернігівської центральної районної лікарні тощо;

- Макарівський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Київщина;

- Макарівська медична амбулаторія загальної практики - сімейної медицини;

- Баштанська багатопрофільна лікарня Баштанської міської ради Миколаївської області, 3-х поверховий лікувальний корпус;

- Бородянський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Загальцівська АЗПСМ тощо.

Завдяки платформі UNITED24 вдалося залучити кошти на відновлення медичної інфраструктури. У 2024 році завдяки підтримці глобальної ініціативи розпочато реалізацію шість проєктів реновації медичних закладів, з яких три були успішно завершені.

Також на прифронтових територіях триває процес відновлення доступу громадян до найнеобхідніших медичних послуг. Зокрема, у цих регіонах триває облаштування модульних клінік первинної медичної допомоги та модульних станцій для бригад екстреної медичної допомоги. Проєкт реалізується у межах партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами й надалі будуть працювати над відновленням медичної інфраструктури.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc