Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівський онкогінеколог розповів про переваги малоінвазивних операцій в гінекології

Малоінвазивні методи лікування в гінекології стають дедалі популярнішими, адже дозволяють усунути чимало жіночих проблем без великих розрізів та тривалої реабілітації. Одним із таких методів є лапароскопічна хірургія, про особливості якої розповідає лікар-онкогінеколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Зуб.

«Лапароскопія – це метод хірургічного втручання, під час якого у черевній порожнині робиться лише кілька невеликих проколів (від 0,5 до 1 см). Через ці проколи вводиться спеціальний інструмент – лапароскоп, на кінці якого розміщена мініатюрна відеокамера. Вона передає зображення внутрішніх органів на великий монітор, завдяки чому лікар має змогу дуже чітко бачити область операції та виконувати необхідні маніпуляції з максимальною точністю і мінімальним травмуванням тканин, – говорить лікар. – Цей метод називають «малоінвазивним» саме тому, що в ході операції організм зазнає мінімального хірургічного втручання порівняно з класичними «відкритими» методами. Тобто, якщо раніше для доступу до органів черевної порожнини доводилося робити досить великий розріз на животі, то під час лапароскопії вистачає лише кількох проколів. Це суттєво знижує ризик ускладнень і полегшує реабілітацію».

Щодо переваг лапороскопічної хірургії для жінок, Олександр Зуб перераховує наступні:

1. Менше травмування тканин та відсутність шрамів. Через невеликі проколи травмується мінімальна ділянка шкіри й тканин, тож на животі зазвичай не залишається помітних рубців. Після таких операцій шрами або настільки маленькі, що їх важко помітити, або взагалі відсутні.

2. Швидша операція та менша кількість часу знаходження під наркозом. Коли лікар не робить великого розрізу, він витрачає менше часу на доступ до оперованого органу та зупинку можливих кровотеч. Це означає, що тривалість операції може скоротитися, і відповідно, пацієнтка менше перебуває під загальним наркозом, що є додатковим плюсом для організму.

3. Коротший післяопераційний період. Завдяки мінімальному травмуванню тканин крововтрата зазвичай невелика, а ризики вторинних інфекцій знижені. Це дозволяє скоротити тривалість лікування, зменшити кількість знеболювальних та протизапальних препаратів. В багатьох випадках жінка може повернутися додому вже за кілька днів після операції.

4. Швидка та комфортна реабілітація. Після лапароскопії пацієнтки зазвичай відчувають менший біль, швидше повертаються до звичної активності й можуть швидше розпочати легкі фізичні навантаження. Зменшується імовірність виникнення спайок, завдяки чому ризики ускладнень у віддаленому періоді теж нижчі.

«Лапароскопія в гінекології – це сучасний, безпечний і малоінвазивний спосіб лікування багатьох жіночих захворювань, – пояснює онкогінеколог. – Завдяки малоінвазивним операціям можна вирішити такі проблеми, як: міомектомія (видалення міом матки): такий підхід допомагає позбутися новоутворень зі збереженням матки, що важливо для жінок, які планують вагітність; видалення кіст яєчників зі збереженням здорових тканин яєчника; лапароскопічна стерилізація; видалення матки (коли необхідне повне видалення матки, лапароскопія може значно зменшити обсяг хірургічного втручання та прискорити відновлення); лікування випадіння та опущення статевих органів (показало одні з найкращих результатів при тривалому спостереженні за пацієнтками після операції).

За словами лікаря, фактично існує лише один обмежувальний фактор застосування малоінвазивних операцій – це високі вимоги до обладнання та кваліфікації лікаря. Спеціаліст, який проводить операцію, має досконало володіти технікою лапароскопічних втручань і мати достатній досвід.

«Отже, якщо лікар рекомендує вам малоінвазивну операцію, не бійтеся уточнити всі деталі: розпитайте про обладнання, ризики, можливості, а також про те, як проходитиме реабілітація. Чим більше ви знатимете про свою майбутню операцію, тим спокійніше і впевненіше почуватиметеся. І пам’ятайте: сучасні хірургічні методи сьогодні дозволяють виконувати високоточні маніпуляції з максимальною повагою до здоров’я та комфорту жінки», – підсумовує Олександр Зуб.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc