В Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця для вакцинації дітей
В Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця для вакцинації дітей.
Вакцина проти дифтерії та правця (АДП) є частиною поставки вакцин, які Україна отримує в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi). Угоду про партнерство між Глобальним альянсом та Україною підписали наприкінці 2024 року. За нею частину вакцин на підтримку національної програми з імунізації, відповідно до національної Стратегії розвитку імунопрофілактики до 2030 року, фінансує Глобальний альянс з вакцин та імунізації (Gavi). У межах даного партнерства, закупівлю та доставку вакцин до країни здійснює ЮНІСЕФ. Розподіл препаратів до областей координує Центр громадського здоров’я.
Вакцина призначена для щеплення дітей за Національним календарем щеплень та буде розподілена до медзакладів між областями.
За Національним календарем профілактичних щеплень діти до 16 років мають обов'язково отримати щеплення від десяти хвороб, серед яких дифтерія та правець. Вакцинація – безоплатна, зробити її можна у медичних закладах країни, проконсультувавшись у сімейного лікаря або педіатра. Щеплення проти дифтерії, правця та кашлюку проводять дітям у 2, 4, 6 та 18 місяців. Далі у 6 років проводиться ревакцинація проти дифтерії та правця без кашлюкового компонента вакциною АДП. У 16 років – ревакцинація вакциною АДП-м зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Надалі – ревакцинація проти дифтерії та правця що десять років упродовж всього життя.
Щоб зробити щеплення або дізнатися, коли вам вакцинуватися, зверніться до свого сімейного лікаря або педіатра. Лікар перевірить дані про вакцинацію і якщо щеплення пропущене або даних про проведені щеплення немає, дасть направлення на вакцинацію і проконсультує щодо подальшого плану дій.
Якщо графік вакцинації порушено (наприклад, якесь зі щеплень пропущене), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації