На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція «Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень»
З 2026 року Національний календар профілактичних щеплень в Україні зазнає оновлень, які впливатимуть на щоденну практику лікарів первинної та спеціалізованої ланки. Зміни стосуються термінів вакцинації, схем введення, а також впровадження нових підходів до імунопрофілактики.
Аби допомогти медичним працівникам вчасно підготуватись до впровадження змін до Календаря, департамент освітньо-навчальних програм ГС «Коаліція за вакцинацію» підготував науково-практичну конференцію з нарахуванням балів БПР «Актуалізація Національного календаря профілактичних щеплень: зміни, терміни та практичні аспекти впровадження» на платформі Національного порталу з імунізації.
Участь у заході в якості спікера взяв провідний експерт Національного порталу з імунізації, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), к.м.н., доцент кафедри педіатрії, імунології, інфекційних та рідкісних захворювань медичної школи Європейського міжнародного університету Федір Лапій. Експерт висвітлив ключові зміни до Календаря, що очікують нас з 2026 року, а також роз’яснив логіку цих змін та їх відповідність світовій практиці та результатам актуальних досліджень.
Олена Кондратенко – лікар загальної практики – сімейний лікар, засновниця клініки «Медична практика для родини» м. Дніпро, член правління ГО «Батьки за вакцинацію» – розповіла про важливі аспекти підготовки медичного персоналу до змін та поділилася кейсами ефективного спілкування з теми вакцинації з представниками груп медичного ризику
Наталія Гриньова – педіатр, дитячий імунолог, лікар – епідеміолог ДУ «ВОЦКПХ МОЗ», членкиня ГО «ВАДІ», експертка Національного порталу з імунізації – висвітлила роль лікаря у комунікації з пацієнтом щодо змін у Національному календарі щеплень.
Модераторкою заходу виступила головна редакторка Національного порталу з імунізації Марія Калмикова.
Дякуємо спікерам за змістовні та цікаві доповіді, а учасникам – за небайдужіть та жваве обговорення запропонованих тем! Працюємо разом, аби українці навіть під час повномасштабного вторгнення мали захист проти інфекційних хвороб!
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС «Коаліція за вакцинацію».
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації