В Україні розпочалась всеукраїнська комунікаційна кампанія соціальних змін «Безбар’єрність – це коли можеш»
Вона має на меті змінити підхід до взаємодії у суспільстві та сприяти формуванню середовища, в якому кожен має можливість реалізувати себе без перешкод.
Ініціатива реалізується Міністерством культури та стратегічних комунікацій України у співпраці з пріоритетними проєктами міністерств, за підтримки ЮНІСЕФ, в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Кампанія акцентує увагу на безбар’єрності як новій суспільній нормі, де людина не стикається з перепонами у доступі до освіти, роботи, інформації, пересування, цифрових сервісів тощо.
За даними національного дослідження, проведеного у 2024 році Центром соціальних змін та поведінкової економіки за підтримки ЮНІСЕФ, 87% українців вважають безбар’єрність цінністю для суспільства. Водночас розуміння суті безбар’єрності потребує поглиблення: 26% опитаних не розуміє це поняття.
У межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні міністерства реалізують свої флагманські проєкти, що змінюють підходи до послуг, інфраструктури, транспорту, освіти, працевлаштування, культури, спорту та реабілітації. Це кроки до країни, де безбар’єрність поступово стає стандартом — у державних рішеннях, у громадах, у повсякденному житті.
Розвиток реабілітації – один із пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я. Наразі реабілітаційну допомогу в Україні надають 555 медичних закладів. Систему реабілітації вибудовують на базі сучасних відділень у багатопрофільних лікарнях, де допомога починається ще на етапі гострого стану. Паралельно триває розвиток дитячої реабілітації – із фокусом на сімейноцентричну модель. Такий підхід дозволяє фахівцям працювати разом із батьками, щоб ефективніше підтримувати дітей з порушеннями розвитку та їхні родини.
У 2025 році основний акцент – на посиленні амбулаторної допомоги. Ідеться про майже 300 безбар?єрних амбулаторних реабілітаційних відділень, що мають з’явитися у кожній громаді, де є лікувальний заклад. Наразі, уже працює 90 таких відділень у громадах.
Кампанія реалізується в межах Національної стратегії з безбар?єрного простору та спільно з флагманськими проєктами Міністерства культури і стратегічних комунікацій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства молоді та спорту, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Міністерства економіки, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства освіти і науки, Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з ЮНІСЕФ у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації