Меню
 
Головна arrow Публікації
Микола Петрович Дейкун: відомий лікар, висококваліфікований фахівець, науковець, знаний реформатор системи охорони здоров’я, державник.

Ця знана не тільки на Чернігівщині, а і далеко за її межами людина, 5 серпня відзначає своє 65-річчя. Крім того, на нинішній рік припали ще дві дати з біографії Миколи Дейкуна – 50 років його професійної та 25 років – наукової діяльності. Отже, Микола Дейкун – заслужений лікар України, голова Постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, кандидат медичних наук, професор кафедри основ медичних знань і охорони здоров’я Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка, президент ГО «Українська професійна асоціація служби протидії ВІЛ та іншим соціально небезпечним хворобам та явищам», голова бібліотечної ради Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки. Нині Микола Дейкун – генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, він гідний послідовник діяльності славетної плеяди видатних лікарів нашого краю.

Народившись в мальовничому селі Савенці, що на Срібнянщині, він ще з юнацьких років бачив в мріях своє майбутнє серед людей в білих халатах, чистота і білизна яких асоціювалась з чистотою та щирістю їхніх сердець, готових завжди прийти на допомогу та відчути чужий біль, як свій.

Свої перші кроки на медичній ниві Микола Дейкун зробив 1973 року, перебуваючи на посаді завідуючого Іванівським фельдшерсько-акушерським пунктом, куди був направлений після закінчення з відзнакою Одеського медичного училища №3. Продовжував навчання у Київському медичному інституті, після закінчення якого розпочав свою діяльність на посаді лікаря-інфекціоніста, а через три роки – заступника головного лікаря по медичній частині Коропської центральної районної лікарні, де проявив себе творчою та ініціативною особистістю. Це не пройшло повз увагу керівництва області і молодому 30-річному фахівцю довірили керувати Чернігівською міською лікарнею №4, де він зміг протягом майже 20 років проявити здібності керівника, організатора, реформатора.

Під його керівництвом та при співпраці з кафедрою Управління охорони здоров'я Київської медичної академії післядипломної освіти лікарня стала сучасним центром надання амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної допомоги населенню міста, міським центром по розробці та впровадженню в практику науково-обгрунтованих підходів до управління медичним закладом, Завдяки зусиллям Миколи Дейкуна, лікарня стала міською та обласною базою розробки та впровадження комп'ютерних технологій в управління медичного закладу, підвищення ефективності лікувально-діагностичного процесу. Нині там повністю комп'ютеризовані діагностичний процес та інформаційно-статистична служба, оснащена сучасною апаратурою.

1997 року Микола Дейкун входить до групи головних медичних спеціалістів Чернігівщини з розробки «Концепції реформування охорони здоров'я Чернігівської області», в якій акцентовано увагу на менеджменті та нових підходах до управління охороною здоров'я, якості життя населення, та залежності його здоров'я від суб'єктивних та об'єктивних факторів. Цим же питанням присвячений і автореферат дисертації – «Обгрунтування моделей реорганізації та управління системою охорони здоров'я населення міста» (2001 року.).

Очоливши в лютому 2003 року обласне управління охорони здоров'я, він втілює свої новаторські ідеї, задуми, розробки вже в межах всієї області, не зважаючи на складний демографічний стан, який поглиблювався недостатнім фінансуванням та незадовільною екологічною ситуацію.

У 2002 році Микола Дейкун захищає дисертацію на здобуття вченого звання «Кандидата медичних наук», а 15 червня 2006 року рішенням атестаційної колегії МОН України йому присвоєно вчене звання «Доцент кафедри основ медичних знань і охорони здоров’я».

За часи керування Центром профілактики та боротьби зі СНІДом Миколою Дейкуном організована кваліфікована допомога хворим на ВІЛ/СНІД та відремонтовано приміщення лікарні.

У 2016 році він приступає до керування Обласним протитуберкульозним диспансером, який у 2018 році об’єднав разом усі чотири протитуберкульозні диспансери (Обласний, Бахмацький міжрайонний, Ніжинський та Прилуцький, а також Обласний центр із профілактики та боротьби зі СНІДом та дитячий протитуберкульозний санаторій).

Микола Петрович встигає скрізь: керувати медичним закладом, писати наукові праці, викладати у Національному університеті «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, а також брати активну участь у суспільно-політичному житті області. Він протягом трьох скликань обирався депутатом Чернігівської міської ради, де працював заступником голови, а останні два скликання був головою Постійної комісії з питань охорони здоров'я, екології та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Депутат обласної ради трьох скликань (третього – нині діючого) – голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради.

Діяльність Миколи Петровича Дейкуна високо оцінена. Йому присвоєно високе звання «Заслужений лікар України» (1998), нагороджено нагрудним знаком «Отличник здравоохранения» (1990). Він має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров'я» і вищу категорію за спеціальністю «Терапія». У 1997 році він став лауреатом міського конкурсу «Людина року».

25 лютого 2016 року наказом МОН №160 присвоєно вчене звання «Професор кафедри основ медичних знань і охорони здоров?я».

Микола Дейкун – автор 75-ти наукових праць, більшість яких присвячена реформуванню медицини. Крім того, всі ці роки був і є великим прихильником медичної книги і незмінним читачем Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки, адже розуміє – професійне зростання медичного фахівця без свіжої інформації залишається на нулі. У 2014 році він обраний головою бібліотечної ради.

Лебідь Ю. В.
провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів