Меню
 
Головна arrow Публікації
ПРОФІЛАКТИКА РАКУ ШКІРИ

Злоякісні пухлини шкіри займають 3-тє місце в загальній структурі захворюваності злоякісними пухлинами. Шкіра – це захисний орган організму людини від впливу неблагоприємних факторів навколишнього середовища. Шкіра приймає участь в обміні речовин, тканинному диханні. Стан шкіри, як дзеркало відображає стан здоров’я всього організму. Наявність на шкірі довготривалого не загоювання запальних процесів, тріщин, опіків, ущільнення може служити основою для виникнення раку шкіри. Рак шкіри частіше зустрічається в людей у віці 60-70 років, чоловіки хворіють частіше ніж жінки, частіше хворіють люди сільських районів. Виникає рак в основному на відкритих ділянках шкіри (обличчя, кінцівки), рідше на ділянках спини, грудної клітини. На шкірі з’являються невеликі ущільнення, інколи з запальним процесом, або шелушінням, безболісне, постійно збільшується в розмірах, звичайно болі відсутні, що являється причиною пізнього звернення до лікаря. При несвоєчасному зверненні пухлина розпадається, з’являється гнійне виділення, неприємний запах, нерідко пухлина проростає в кістки, очне яблуко, вухо.

Основною профілактикою раку шкіри є гігієна, повсякденний догляд за шкірою, очищення шкіри від бруду, пилу. Необхідно уникати сонячних та термічних опіків, відморожування. Тривале перебування на сонці підвищує ризик розвитку раку шкіри, нижньої губи, а також пігментної пухлини – меланоми, яка розвивається в результаті переродження родимок. Причиною виникнення раку шкіри може бути подразнення шкіри хімічними речовинами канцерогенами (смола, мазут, кислоти, луги, гарячі мастила). При роботі з подразнюючими шкіру речовинами необхідно використовувати захисний одяг, захисні окуляри, змащувати шкіру захисним кремом, дотримуватися техніки безпеки. Частіше рак шкіри обличчя зустрічається у осіб, які по роду своєї професії вимушені в продовж довгого часу перебувати на сонці або підвергатися різким змінам погодних умов (сезонні робітники, моряки, геологи).

Основою профілактики захворювання шкіри являється періодичний профілактичний огляд лікаря. Діагноз про захворювання шкіри нерідко виявляють при звичайному огляді лікарем.

Уважне відношення до любих пошкоджень шкіри, особливо у людей похилого віку, і своєчасне звернення до лікаря забезпечує успішне лікування і повне одужання.

Лікар-терапев відділення променевої терапії
обласного онкологічного диспансеру
Грибанова Валентина Іванівна
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів