Меню
 
Головна arrow Публікації
95 років від дня народження Хижко Іван Іванович
(07.12.1923-17.03.2018)

7 грудня виповнюється 95 років від дня народження Хижко Іван Іванович. Ортопеда-травматолога вищої категорії, заслуженого винахідника СРСР, кандидата медичних наук.

Юнацькі роки Івана Хижка припали на воєнний час. Велику Вітчизняну війну пройшов тяжкими партизанськими дорогами у загоні ім. Кутузова з’єднання Щитова. По війні талановитий юнак вступив до Львівського медичного інституту. На третьому курсі перевівся у Київський медичний інститут. Навчаючись, працював у психіатричній лікарні ім. Павлова. Після закінчення вузу за направленням приїхав працювати в село Петровеньки, що на Луганщині. Тут робив перші кроки як хірург-травматолог.

Іван Іванович ніколи не боявся братися за складні операції, бо все життя вчився. Спочатку у своїх досвідчених колег-хірургів, потім у знаменитих професорів на курсах удосконалення. По приїзду на Чернігівщину (1968) після першої успішно зробленої складної операції йому запропонували посаду головного ортопеда області. Ознайомившись із методикою відомого російського лікаря Ілізарова, постійно замислювався над проблемами різних захворювань хребта. У

1982 році захистив дисертацію «Остеосинтез вільними та натягнутими спицями (клініко-експериментальне дослідження)» на ступінь кандидата медичних наук. Але на цьому не зупинився. Його постійні раціоналізаторські винаходи стосовно активного розтягнення хребта (розвантаження різними поставами) мали успіх і підтвердження у вищих інстанціях Києва і Москви. 20 авторських свідоцтв і більше 100 раціоналізаторських розробок – такий підсумок допитливого розуму і невичерпної енергії Івана Хижка.

Пройшовши великий нелегкий життєвий шлях лікаря хірурга-ортопеда, Іван Іванович до 78 років працював у Чернігівській центральній районній лікарні, здобувши славу хірурга з великої літери.

Він продовжував наукову діяльність, маючи намір залишити свої напрацювання людям, щиро бажав їм здоров’я. У 2005 році вийшла брошура «Лікування остеохондрозу хребта, ендартеріїту, трофічних виразок». У 85-річному віці Іван Іванович, вивчивши досконало методику дихання за Бутейком і Стрельниковою, створив новий прилад для дихання і видав брошуру «Устройство для дыхания воздухом, обогащенным углекислым газом» (2010).

Нажаль не дочекавшись свого ювілею Іван Іванович помер 17 березня 2018 року.

провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Лебідь Ю. В.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів