Меню
 
Головна arrow Публікації
Богдан Сергій Ілліч
(12.06.1933-12.11.2016)

12 червня виповнюється 85 років з дня народження Богдана Сергія Ілліча.

Сергій Ілліч випускник Чернігівської фельдшерської школи (нині Чернігівський базовий медичний коледж), яку закінчив з відзнакою. Це дало йому змогу потрапити до п’ятивідсоткового набору абітурієнтів Київського медичного інституту без іспитів. Після закінчення інституту працював на Тернопільщині, а з 1960 року – на Чернігівщині. І відразу – в обласному відділі охорони здоров’я на посадах старшого інспектора лікувального профсектора, заступника завідувача обласного відділу охорони здоров’я. З 1966 року – головний лікар Чернігівського міського пологового будинку.

За тридцять років керування пологовим будинком було зроблено чимало. Сергій Богдан прийняв щойно збудоване нове приміщення пологового будинку (1963), яке треба було облаштовувати й добудовувати. У 1969 році споруджено господарський корпус, а згодом – приміщення першої жіночої консультації в житловому будинку по вул. Пирогова з відділенням грязе- та водолікування. У 1980–1984 роках споруджувався сучасний лікувальний заклад – міський пологовий будинок по вул. 1 Травня з жіночою консультацією №2. У ньому розмістилися реанімаційне відділення, спеціалізоване відділення лікування безплідності. Вперше застосовується апарат ультразвукової діагностики в акушерстві, лапароскопічна діагностика та лапароскопічні операції. У Чернігові провели місячні виїзні курси підвищення кваліфікації акушерів-гінекологів з усіх районів області на базі пологового будинку за участю професорів та асистентів Всесоюзного інституту удосконалення кваліфікації лікарів. Налагодилась тісна регулярна науково-практична взаємодія з науковцями Київського науково-дослідного інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. проф. П.М. Буйка, які часто приїздили до Чернігова та проводили наукові конференції з актуальних питань акушерства і гінекології.

Заклад неодноразово нагороджувався грамотами СРСР, а також був учасником Всесоюзної виставки досягнень народного господарства СРСР у Москві. У 1979 році головного лікаря було запрошено до Верховної Ради УРСР як відомого фахівця для підготовки Законодавства з охорони здоров’я. Він був присутній на всіх засіданнях Верховної Ради при обговоренні цього питання. У 1992 році Сергію Іллічу присвоїли почесне звання «Заслужений лікар України», він 11 разів обирався депутатом Чернігівської міської ради, обласної ради, де був головою постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального забезпечення. Постійний делегат усіх з’їздів акушерів-гінекологів України (починаючи з 3-го) та Всесвітнього конгресу акушерів-гінекологів у м. Москві, на яких виступав із доповідями. Лікар вищої категорії з акушерства і гінекології та соціальної гігієни і охорони здоров’я написав 20 наукових статей у медичних журналах. З 1989 року – активний член товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка «Просвіта», а з 2002-2005 – її голова. Сергія Ілліча було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, медаллю «За доблесну працю» та іншими медалями і почесними грамотами. Він – відмінник охорони здоров’я України. Пише вірші, оповідання, пісні, публіцистичні статті. У 2007 році вийшла збірка поезії та прози Сергія Богдана «Що совість вишила».

Надія Яременко,
директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів