Меню
 
Головна arrow Публікації
Войнілович Віра Олексіївна
(08.07.1938)

80 років з дня народження завідувачки ендокринологічного відділення обласної лікарні (1964–2007), обласного ендокринолог Чернігівської області, члена правління Асоціації ендокринологів, члена редакційної ради науково-практичного журналу «Ендокринологія», заслуженого лікаря України.

Народилася в с. Червоний Кут Харківської області. Вірі Олексіївні ще з дитинства, незважаючи на тяжкі воєнні роки, навчання давалося легко. По закінченні школи вступила до Харківського медичного інституту. Молодого спеціаліста направили на роботу у Рівненську область. Три роки пропрацювала завідувачкою педіатричного відділення в районній лікарні. З 1964 року Віра Олексіївна у Чернігові. Спершу – лікар ендокринологічного диспансеру. Згодом завідувачка ендокринологічного відділення цього ж медичного закладу. Ендокринологія тоді була ще молодою наукою і вабила допитливих та наполегливих.

У 1965 році Віра Олексіївна навчається в Харкові на курсах підвищення кваліфікації. Звідтоді почалося становлення Віри Войнілович як досвідченого лікаря-ендокринолога, організатора ендокринної служби на Чернігівщині. Все життя вона вчилась і читала, читала і вчилась. Читацький стаж – понад чотири десятиліття. Віра Олексіївна вважає себе щасливою людиною, тому що мала можливість спілкуватися і навчатися у метрів медицини: ленінградських вчених – В. Баранова, Е. Князівської, московських – Васькової, Старкової, Зефірової, Касаткіної… Так, концепція провідного діабетолога В. Г. Баранова про нормоглікемію при дотриманні дієти стала основою медичної практики Віри Олексіївни. Вона використовувала досвід не тільки вітчизняних учених нашої країни, але й брала участь у багатьох міжнародних конференціях ендокринологів, стажувалася в навчальному центрі Steno в Данії. Віра Олексіївна Войнілович – делегат шести з’їздів ендокринологів України та двох з’їздів колишнього Радянського Союзу.

Приємно, що вся медична родина Войніловичів шанує і книги, і бібліотеку. Чоловік, Валерій Борисович – лікар-статистик, донька Ліля – завідувачка відділення неврологічної клініки у м. Харкові, зять – лікар-кардіолог, кандидат медичних наук.

Директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Надія Яременко
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів