Меню
 
Головна arrow Публікації
Соломко Андрій Романович
(09.11.1913-20.03.1993)

28 жовтня Україна відзначає 74-річницю вигнання нацистських окупантів із України.

У військах, що визволяли Україну знаходилось понад 200 тисяч лікарів та 500 тисяч середніх медичних працівників і санітарів. Серед яких наш земляк Соломко Андрій Романович, завідувач хірургічного відділення обласної лікарні (1956-1973), заслужений лікар України.

Андрій Соломко в тридцяті роки закінчив технікум механізації, після чого працював механіком в Семенівській МТС Чернігівської області. Але це не завадило стати студентом Саратовського медичного інституту і в 1942 році успішно його закінчити. Війна покликала молодого фахівця на фронт, практикував у військових шпиталях. Військовий лікар 3 рангу, Андрій Романович Соломко пройшов шлях від Сталінграда до Праги і Берліна. Після війни, в званні майора медичної служби, нагороджений двома орденами Вітчизняної війни, орденом Червоної Зірки, бойовими медалями, повернувся на Полісся. Тут, на Чернігівській землі, в тодішньому Холмському районі, Андрій Романович Соломко став відроджувати хірургічну та взагалі медичну службу Чернігівської області.

У січні 1956 року запрошений у Чернігів завідувати хірургічним відділенням обласної лікарні, де сумлінно працював до листопада 1973 року. Водночас – головний позаштатний хірург відділу охорони здоров’я Чернігівської області. Андрій Романович був чудовим хірургом. Він оперував і на серці, і на легенях, і на шлунку. Оперував майстерно. Молодому поколінню хірургів, яким випало на долю знати й працювати з таким фахівцем, як доктор Соломко, було чому вчитися у нього.

Практичні навики Андрія Романовича завжди підтверджувалися новими знаннями, джерелом яких були книги. Знаний хірург є прикладом для багатьох медиків. У нього завжди під рукою булла необхідна нова інформація з хірургії.

Самовіддана праця Андрія Романовича Соломка відзначена орденами Леніна,Трудового Червоного Прапора, медаллю «За самовіддану працю».

Директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Яременко Н. Д.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів