28 жовтня Україна відзначає 74-річницю вигнання нацистських окупантів із України.
У військах, що визволяли Україну знаходилось понад 200 тисяч лікарів та 500 тисяч середніх медичних працівників і санітарів. Серед яких наш земляк Соломко Андрій Романович, завідувач хірургічного відділення обласної лікарні (1956-1973), заслужений лікар України.
Андрій Соломко в тридцяті роки закінчив технікум механізації, після чого працював механіком в Семенівській МТС Чернігівської області. Але це не завадило стати студентом Саратовського медичного інституту і в 1942 році успішно його закінчити. Війна покликала молодого фахівця на фронт, практикував у військових шпиталях. Військовий лікар 3 рангу, Андрій Романович Соломко пройшов шлях від Сталінграда до Праги і Берліна. Після війни, в званні майора медичної служби, нагороджений двома орденами Вітчизняної війни, орденом Червоної Зірки, бойовими медалями, повернувся на Полісся. Тут, на Чернігівській землі, в тодішньому Холмському районі, Андрій Романович Соломко став відроджувати хірургічну та взагалі медичну службу Чернігівської області.
У січні 1956 року запрошений у Чернігів завідувати хірургічним відділенням обласної лікарні, де сумлінно працював до листопада 1973 року. Водночас – головний позаштатний хірург відділу охорони здоров’я Чернігівської області. Андрій Романович був чудовим хірургом. Він оперував і на серці, і на легенях, і на шлунку. Оперував майстерно. Молодому поколінню хірургів, яким випало на долю знати й працювати з таким фахівцем, як доктор Соломко, було чому вчитися у нього.
Практичні навики Андрія Романовича завжди підтверджувалися новими знаннями, джерелом яких були книги. Знаний хірург є прикладом для багатьох медиків. У нього завжди під рукою булла необхідна нова інформація з хірургії.
Самовіддана праця Андрія Романовича Соломка відзначена орденами Леніна,Трудового Червоного Прапора, медаллю «За самовіддану працю».
Директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Яременко Н. Д.
|