Меню
 
Головна arrow Публікації
Питний режим у спеку: як не нашкодити організму?

Всі живі істоти і, зокрема, людина здатні адаптуватися до зовнішніх змін навколишнього середовища. Влітку, особливо у період спеки, для того щоб нормалізувати температуру тіла організм виділяє піт. Втім, при посиленому потовиділенні зменшується обсяг рідини, який необхідний для нормальної роботи головного мозку і інших органів. Разом із потом виділяється не просто вода, а рідина, багата різними солями. А це у свою чергу призводить до зниження концентрації цих солей, таким чином провокуючи порушення водно-сольового обміну.

Для того, щоб менше пітніти, дехто намагається обмежити себе в рідині. Медики стверджують – так вчиняти не можна, адже, блокуючи потовиділення, ми накопичуємо в організмі токсичні речовини.

Отже, щоб компенсувати втрати води, лікарі рекомендують збільшити норму рідини мало не вдвічі. Втім, кожна людина індивідуальна і орієнтуватися у цьому питанні варто лише на свої особливості. Пити води та інших напоїв потрібно рівно стільки, щоб не виникали такі ознаки, як сухість у роті, відчуття втоми і розбитості, головний біль та запаморочення, а найголовніше – відсутність сечовипускання кілька годин. Тобто, випивати рідини потрібно стільки, щоб відчувати себе в літню спеку комфортно.

Аби втамувати спрагу, необхідно випивати не менше двох літрів води на день. Звісно, при умові відсутності протипоказань з боку нирок та інших органів сечовивідної системи.

Найкраще пити чисту структуровану воду, яка добре втамовує спрагу, освіжає, оновлює клітини, вимиває шлаки з організму, відновлюючи водно-сольовий баланс. Якщо ж немає можливості приготувати таку воду, то можна скористатися і звичайною водою, яка продається в магазині, але при цьому обов'язково дізнатися, чи відповідає продукт санітарним нормам.

Зловживати лікувальною та лікувально-профілактичною водою не варто, її бажано пити лише за призначенням лікаря.

Пити воду краще маленькими ковтками, часто і невеликими порціями. Норму води необхідно поділити на три частини і 2/3 випиваємо до обіду, іншу – протягом залишку дня.

Ніколи не слід змішувати воду з їжею, пити можна за 20 хвилин до прийому їжі і через годину після.

Окрім води спекотної днини варто вживати несолодкі, підкислені напої, прохолодну воду, додавши до склянки трохи лимонного або апельсинового соку, холодний зелений чай (можна з лимоном, тільки без цукру), свіжовичавлені соки (томатний і грейпфрутовий). Але слід пам’ятати, що вони втамовують спрагу на деякий час. Організм більшості людей добре сприймає кисломолочні напої (айран, тан або кефір, розведений водою), морси і компоти з соком лимона або лайма, натуральний квас (краще домашній) і чайний гриб. Також пережити спекотні днини допоможуть трав'яні чаї з листя м'яти, шавлії, чебрецю, каркаде.

Не варто пити:

- Пакетовані соки, до складу яких входить величезна кількість цукру;

- Солодкі газовані напої;

- Холодну крижану воду – це призводить до спазму судин, до порушення тепловіддачі і до ще більшого перегріву організму. Незагартований організм може відреагувати на застуду. Холодна вода, випита відразу після їжі, порушує травлення, викликаючи небажані процеси в організмі;

- Молоко взагалі не варто пити для тамування спраги за спекотної погоди, адже казеїн, що міститься в молоці, склеює молекули води і призводить до набряків;

- Каву в спеку можна пити тільки при низькому тиску, в ранкові години, бо вона може спровокувати прискорене серцебиття, а спраги за спекотної погоди навантаження на організм і без того підвищене. Необхідно пам'ятати, що кава взагалі здатна виводити рідину;

- Від пива та інших слабоалкогольних напоїв варто повністю відмовитися через те, що алкоголь всмоктується швидше, ніж зазвичай і може призвести до непритомності, стрибків тиску, викликати різкий головний біль і ще більше зневоднити організм.

Отже, виважено поставтеся до кількості і якості тієї рідини, яку ви вживаєте під час спеки!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів