Меню
 
Головна arrow Публікації
95 років від дня народження
Дулі Матвія Матвійовича
(14.10.1924 – 28.10.2003)

14 жовтня виповнюється 95 років від дня народження Дулі Матвія Матвійовича. Матвій Матвійович народився в с. Козел (нині с. Михайло-Коцюбинське) Чернігівського району. Лікар-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії, відмінник охорони здоров’я. Бібліотекар-бібліограф вищої кваліфікаційної категорії, директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки (1957–1996).

За роки його керування були проведені великі реконструкційні роботи та добудова приміщення, створено обласну мережу медичних бібліотек, велася наукова інформаційно-бібліотечна робота, бібліотека стала центром науково-медичної інформації. У 1993 році однією з перших в Україні бібліотека під керівництвом Дулі М. М. перейшла до створення електронного каталогу. Є автором двох фундаментальних ретропокажчиків з історії медицини «История медицины Черниговщины» (1783–1917) та «Здравоохранение Черниговской области» (1917–1985), що об’єднував 5494 джерела та відображав історію медицини та охорони здоров’я Чернігівщини за 200-річний період.

1999 року вийшла книга Анатолія Микитовича Груші, головного лікаря обласної лікарні, у співавторстві з М. М. Дулею – «З історії медицини Чернігівщини», яка охоплює періоди розвитку медицини на теренах області від народної, приказної, земської до медицини радянського періоду. А через рік – ще одна у співавторстві зі Світланою Пасталицею, генеральним директором комунального підприємства «Ліки України» – «Розвиток медицини та фармації на Чернігівщині». Вже розмінявши восьмий десяток літ, Матвій Матвійович продовжував наукову роботу з медичного краєзнавства.

Він увійшов у історію медицини як лікар, бібліотекар-бібліограф, що стояв у витоків відродження бібліотечно-інформаційної служби у 60-их, інтенсивного розвитку бібліотек у 70-80-их, запровадження нових комп’ютерних бібліотечних технологій у 90-их роках минулого століття. Його стаж нараховував 50 років очільника обласних наукових медичних бібліотек.

Ім’я Матвія Матвійовича Дулі занесено до другого тому Енциклопедії Сучасної України в розділі «Бібліотеки медичні».

Лебідь Ю. В.
провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів