Меню
 
Головна arrow Публікації
90 років з дня народження
Рубець Анатолія Васильовича
(16.04.1929-11.04.1993).

16 квітня виповнюється 90 років з дня народження Рубець Анатолія Васильовича.

Анатолій Васильович народився в простій селянській сім’ї. Дитинство та юність припали на важкі часи: колективізація, голод, війна, повоєнна розруха. Але юнак прагнув до знань. Тож після закінчення школи в 1948 році вступив до Київського медичного інституту.

Після закінчення інституту повернувся на малу батьківщину, Холминський район. Займав посади головного лікаря районної санепідстанції, завідувача райздороввідділу, головного лікаря Холминської районної лікарні. Зарекомендував себе як талановитий організатор. У 1960 році переведений до Чернігівської обласної лікарні на посаду завідувача оргметодвідділу. У 1962 році Анатолія Васильовича призначено заступником завідувача облздороввідділу, а вже через рік після закінчення будівництва обласного лікувально-санаторного управління Анатолій Рубець став його головним лікарем. Цю посаду він займав більше 26 років – до виходу на пенсію, був єдиним головним лікарем цього лікувального закладу. За ці роки лікарня стала одним із найкращих лікувальних закладів області як за оснащеністю, так і за кадровим потенціалом. Талановитий організатор охорони здоров’я Анатолій Васильович Рубець став одним із фундаторів охорони здоров’я на Чернігівщині.

У 1966 році Анатолія Васильовича Рубця нагороджено орденом «Знак Пошани», а в 1970 році йому присвоєно звання «Заслужений лікар України». Він залишив яскравий слід у когорті організаторів охорони здоров’я Чернігівщини.

Лебідь Ю. В.
провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів