Меню
 
Головна arrow Публікації
До Міжнародного дня медсестринства та Року медсестринства в Україні

В обласній науковій медичній бібліотеці організована книжкова виставка, де представлені книги з історії медсестринства та його сучасного стану.

12 травня, в день народження засновниці медсестринської справи Флоренс Найтінгейл (1820-1910), медсестри всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день медсестер. Таке рішення було прийнято ще у 1899 році, а офіційно затверджено Міжнародною Радою медсестер у 1971 році.

2020 рік оголошено Міністерством охорони здоров'я Роком медсестринства в Україні. Таким чином Україна підтримала ініціативу Всесвітньої організації охорони здоров'я, згідно якої на 72 Генеральній асамблеї ВООЗ було прийнято резолюцію про оголошення 2020 року - Міжнародним роком медсестринства.

Більшість працівників охорони здоров'я в усьому світі – це медичні сестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. На сьогодні медична галузь України нараховує 290 тис. медичних сестер. І саме 2020 рік став для медицини всього світу визначним роком – роком випробування, боротьби, самопожертви, витримки. Ніхто навіть уявити не міг, що підступна вірусна хвороба, яка вважалась подоланою людством, вибухне, наче сплячий вулкан, загрожуючи усій планеті Земля.

Спалах незвичної пневмонії в Ухані (Китай), що почався ще у грудні 2019 року, привернув величезну увагу всього світу. А вже 12 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я назвала новий тип вірусу з родини Goronaviridae - GOVID-19 і оголосила пандемію.

В усьому світі захворіло 90 тис. працівників охорони здоров'я. Таку інформацію надала Міжнародна рада медсестер, яка представлена учасниками 130 країн. 260 медичних сестер померло.

В Україні, на сьогоднішній день, серед понад 14000 інфікованих близько 2,5 тис. медичні працівники. Точної цифри інфікованих медичних сестер немає. Вони стануть відомими, коли буде подолано пандемію.

Медичні сестри, як завжди, не передній лінії фронту. Медицина – це не тільки зцілення, а й співчуття, лагідність, турбота, що дуже і допомагає в лікуванні. Мудрість жінки, терпіння, її турботливі руки і високий професіоналізм рятують тисячі хворих. У неї висока місія – на ній тримається світ.

Зі святом шановні медсестри!



Яременко Надія, директор ОНМБ


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів