Меню
 
Головна arrow Публікації
95 років з дня народження
Чабанюка Павла Андрійовича
(15.09.1924 - 12.06.1995)

15 вересня виповнюється 95 років з дня народження Чабанюка Павла Андрійовича. Велика Вітчизняна війна перервала шкільне навчання юного Павла Чабанюка, і з 10-го класу він добровольцем пішов на фронт. Пройшов тисячі кілометрів дорогами війни у частинах 1-го Українського фронту, був кулеметником, командиром загону стрілків. Дійшов до Карпат. Після тяжкого поранення переведений співробітником штабу. За бойові заслуги нагороджений орденом Слави.

Після закінчення війни, продовжував навчання в Ставишенській середній школі, яку закінчив з відзнакою. Вступив до Київського медичного інституту на лікувальний факультет. Встигав і вчитися, і працювати санітаром у клініках інституту. Захоплювався хірургією, ортопедією. Завжди згадував з особливою теплотою свого наставника і вчителя, завідувача кафедри, професора генерала Іщенка.

З 1954 року працює на Чернігівщині. Спочатку завідувачем Щорської районної лікарні. За сумісництвом – хірургом цієї ж лікарні. Згодом переведений у Чернігів на посаду головного лікаря відомчої лікарні порту і за сумісництвом – лікарем-ординатором хірургічного відділення обласної лікарні.

Працював у відділенні відомого в області хірурга Андрія Соломка, тому не дивно, що гідно продовжував його справу, очоливши хірургічне відділення. В натурі Павла Андрійовича поєднувалися талант хірурга й високе почуття відповідальності, людяності. Своїми золотими руками він врятував життя тисячам мешканців Чернігівщини. В 1970 році Павлові Чабанюку присвоїли почесне звання «Заслуженіш лікар України».

Павло Андрійович багато уваги приділяв молоді, вчив інтернів. А вчитися і бути учнем Чабанюка було почесно й престижно. Багато його учнів працюють у районах області.

Життя чудової людини, лікаря від Бога перервалося раптово від інсульту, просто на роботі.

Лебідь Ю. В.
провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів