З нагоди святкування Дня міста, 21 вересня, в Чернігівській обласній науковій медичній бібліотеці оформлена виставка під назвою «Свято міста».
На виставці представлені книги, в яких описуються доленосні події тих далеких часів. Книги розповідають про сумну долю нашого краю, коли було зруйновано 400 підприємств, більше 35 тис. будівель, 345 лікувальних установ, 1140 шкіл, багато клубів, бібліотек, музеїв, пам’яток архітектури, а головне – було знищено128 тис. мирних жителів, вивезено на примусові роботи до Германії 41 тис. осіб.
Але, не зважаючи на надлюдські труднощі, наш народ зміг знайти сили для перемоги над ворогом і у ході Чернігівсько-Прип’ятської операції війська Центрального фронту 21 вересня 1943 року звільнили Чернігів.
Місто Чернігів може пишатися своїми відомими медичними працівниками.
Чернігівська міська рада присвоїла звання «Почесний громадянин міста Чернігова»17 серпня 2017 року Пасічнику Василю Івановичу та 12 липня 2018 року Богдану Сергію Іллічу (посмертно).
Пасічник Василь Ілліч – лікар, директор обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», який зробив вагомий особистий внесок у піднесення авторитету Чернігівщини, у тому числі й на міжнародному рівні, удосконалення системи надання медичної допомоги та реабілітації дітей з інвалідністю Чернігівщини, зниження показників дитячої смертності, міжнародне співробітництво у сфері благодійної діяльності та гуманітарної допомоги. На сьогодні, завдяки вмілому керівництву та наполегливості Василя Пасічника, місто Чернігів займає одне з передових місць у системі отримання дітьми з вадами розвитку комплексної реабілітації.
Всі ці заслуги відзначені нагородами та почесними званнями, серед яких: кавалер ордену князя Ярослава Мудрого IV, V ступеню; пам’ятний нагрудний знак Державної служби з питань інвалідів і ветеранів України «За сумлінну працю»; диплом Почесного Ступеню «Доктора медичних наук» від Англія Раскін університету (Велика Британія).
Богдан Сергій Ілліч – це багаторічний і незмінний керівник Чернігівського пологового будинку. Фактично на його руках народилися десятки тисяч чернігівців і не тільки. Адже завдяки тим змінам, які він вніс, модернізації в Чернігівський пологовий будинок, 25% жителів області народилося саме там.
Провідний бібліотекар
Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Лебідь Ю. В.
|