Меню
 
Головна arrow Публікації
З історії бібліотеки ( до 85 річчя Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки )

В 30-х роках минулого століття серед медичної спільноти Чернігівщини зародилась гостра потреба в медичних книгах, журналах, нормативній документації. За ініціативою лікарів Маслова , Голуба, Смертенка та ін. розпочався збір фундаментальної літератури. І у далекому 1933 році в обласному центрі при бактеріологічному інституті засновується медична бібліотека – спочатку як філія Української наукової медичної бібліотеки.

Першим директором її була лікар-психіатр Гайсинська М.Л. Вже у 1935 році бібліотека набула статус обласної, а у 1936 році була переведена у центр міста і розмістилася у чотирьохкімнатному будинку. В ній на той час нараховувалося 12 тис. томів, виписувалося понад 60 медичних журналів українською, російською, англійською, французькою та німецькою мовами. У 1937 році на посаду директора було призначено лікаря-рентгенолога Буртковського Йосипа Емануїловича. Перед війною фонд бібліотеки виріс до 41 тис., а штат – до 7 працівників. Але і приміщення самої бібліотеки, і всі надбання згоріли у полум’ї війни. Відновлювати її довелося новому директору Каменецькій Зінаїді Михайлівні на початку 1944 року. Все довелося починати з нуля, і лише через десять років вдалося досягти довоєнного рівня.

Протягом 38 років (1957-1996 рр.) бібліотеку очолював Дуля Матвій Матвійович, який за словами заслуженого працівника культури, генерального директора Національної наукової медичної бібліотеки Раїси Павленко «вніс вагомий вклад в розвиток бібліотечної справи України, медичної бібліографії та історії медицини». Вміло підібравши кадри талановитих, відданих своїй справі людей, він вивів бібліотеку на рівень кращих в Україні, написав низку наукових праць, вінцем яких стала його фундаментальна книга «З історії медицини Чернігівщини».У 1995 році естафету керування колективом прийняла Динька Ніна Петрівна, яка продовжувала кращі традиції бібліотеки, надбані протягом багаторічної роботи.

З 2002 року обіймає посаду директора Яременко Надія Дмитрівна, впроваджуючи в її роботу нові бібліотечні інновації та комп’ютерні технології. Бібліотека стрімко розвивається, вливаючись у всесвітній інформаційний простір. Відкрито веб-сайт. Застаріла інформаційно-бібліотечна програма MARK замінена на сучасну міжнародну програму IRBIS. Кожен відділ має АРМ, покращена матеріально-технічна база бібліотеки. Якісне комплектування є пріоритетним. З метою створення і використання медичних інформаційних ресурсів і найбільш повного оперативного задоволення потреб користувачів, у 2007 бібліотека увійшла до Міжрегіональної корпоративної системи медичних бібліотек України з предметизації медичних періодичних видань.

У бібліотеці працює ЕК ( Електронний каталог), який включає описи книг, журналів, журнальних та газетних статей і налічує 197995 джерел. У 2017 році розпочата робота з інвентаризації книжкового фонду, яка супроводжується штрих-кодуванням. Заштрихкодовано 30000 примірників. Закінчено формування електронного ретро-каталогу, який нараховує 82164 примірника. Бібліотека співпрацює з Асоціацією бібліотек України, ННМБ України, іншими бібліотеками та громадськими організаціями. Ведеться наукова робота з питань медичного краєзнавства. Бібліотека співпрацює з громадськими організаціями та бібліотеками України та країн СНГ.

Святкування 85 річчя Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки відбудеться у Всеукраїнський День бібліотек (30 вересня).

Надія Яременко,
директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів